• اخبار

برگزاری مراسم اختتامیه ی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان زنجان

برگزاری مراسم اختتامیه ی  نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان زنجان
نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان زنجان پس از برگزاری مراسم اختتامیه با حضور مسئولان استانی به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مراسم اختتامیه این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه رسانه های دیجیتال برای استفاده متخصصان این حوزه است.

علی سهندی تصریح کرد: تمهیدات این برنامه قبل از حضور من در اداره کل فرهنگ و ارشاد تدارک دیده شده بود که خوشبختانه به نحو مطلوبی برگزار شد.

وی با بیان اینکه رسانه های دیجیتال در حوزه متخصصان است و بیشتر متخصصان امر به این نوع رسانه علاقمند هستند، افزود: اقبال عمومی نسبت به رسانه های دیجتال کم است در حالیکه در نمایشگاه زنجان اقبال عمومی را نیز داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به دور بودن محل نمایشگاه  از مرکز شهر، افزود: برگزاری این نمایشگاه به عنوان تجربه نخست در این حوزه کم و کاستی‌هایی داشت که در دوره های بعدی برطرف می شود.

وی افزود: استان زنجان دارای ظرفیت‌های بیشمار فرهنگی وادبی و هنرمندان  برجسته‌ای دارد  که باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوبی استفاده شود.سهندی یادآورشد: نوزدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان زنجان با حضور 63 شرکت، 12 اداره استانی، 15 مرکز فرهنگی و 7 هزار عنوان نرم‌افزار دیجیتال در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه به عنوان نخستین نمایشگاه استان زنجان از فعالان و برگزیدگان رسانه‌های دیجیتال کشور برگزار شد، افزود: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی موجب استفاده مطلوب از رسانه‌های دیجیتال می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر به موجب پیشرفت‌های علمی و فرهنگی جوامع بشری فرهنگ مکتوب جوامع جابه‌جا شده و جای خود را به رسانه‌های پیشرفته‌تر از نوع دیجیتال داده است.

وی یادآور شد: اگر در جامعه پیشرفته امروز از قافله تمدن عقب مانده و پیشرفت نداشته باشیم همه زحمات افرادی که در عرصه علم تلاش کرده و پیشگام فعالیت‌های علمی بوده‌اند را نادیده گرفته و زحمات آنان را به هدر داده‌ایم.

سهندی با بیان اینکه استان زنجان از نظر بهره هوشی دانش‌آموزان در رتبه پنجم کشوری قرار دارد، افزود: استان زنجان با برخورداری از مراکز علمی و پژوهشی گام‌های بلندی در حوزه علم برداشته که برگزاری رسانه‌های دیجیتال یکی از این گام‌های موثر محسوب می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بیان کرد: رها کردن جامعه بدون علم و آگاهی همانند رها کردن بیمار بدون پزشک است و اینچنین جامعه‌ای موفق به پیشرفت و فتح قله‌های سعادت علمی نمی‌شود.

وی خاطر نشان کرد: پیشرفت علم در زمان‌های مختلف بر اساس مقتضیات زمان رخ داده و پیامبران الهی نیز بر اساس مقتضیات زمان ظهور خود علم را به مردم ارائه کرده‌اند.

وی گفت: پیامبر گرامی اسلام به عنوان سرسلسله پیامبران الهی در زمان بعثت خود منطبق با علم و ادبیات زمان خود ظهور کرد تا جایی که اعراب جاهل قبل از بعثت پیامبر گرامی اسلام پس از بعثت وی رو به روی هم قرار گرفته و با مشاعره اقوام برتر را انتخاب می‌کردند و در این زمینه هریک از اقوام بر دیگری پیشی می‌گرفت.

سهندی بیان کرد: تمدن و جامعه بدون علم محکوم به شکست است و جامعه فاقد علم و آگاهی شکست خورده قلمداد می‌شود.

وی با تشکر از مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برای آماده‌سازی نخستین نمایشگاه دیجیتال در زنجان گفت: این نمایشگاه با دید وسیع علمی و اندیشه‌های نو کمک برای استفاده نسل جوان مفید است. همچنین معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: استقبال خوبی از نمایشگاه صورت گرفت.

محمود رضا دبیری اظهار داشت: با توجه به این امر که نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان زنجان در زمان کنکور سراسری و امتحانات دانشگاهی برگزار شده است اما با این وجود تعداد زیادی از مردم،  از این نمایشگاه بازدید کردند.

وی با اشاره به استقبال مردم زنجان از نمایشگاه رسانه های دیجیتال افزود: با توجه به تجربه نمایشگاه های گذشته انتظار می رود نمایشگاه در روزهای آینده از استقبال بیشتری برخوردار شود.معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بیان داشت: کارگاه های مختلف اموزشی نیز در این نمایشگاه برگزار می شود و علاقمندان زیادی از این کارگاه ها استفاده کرده اند. وی تصریح کرد نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال زنجان با حضور ۱۰۰ تولیدکننده معتبر نرم‌افزاری کشور از یکم تا هفتم تیر امسال در نمایشگاه‌ کاسپین زنجان در حال برگزاری است.

دبیری یادآورشد: در این نمایشگاه نرم‌افزارهای علمی، کمک آموزشی، مهندسی، پزشکی و انواع برنامه‌ها و بازیهای مجاز به علاقمندان و بازدید کنندگان ارائه می‌شود.

وی جریان‌سازی و بسترسازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ بومی، ملی و اسلامی ‌در حوزه رسانه‌های دیجیتال، ایجاد جایگاهی سالانه برای عرضه و ارزیابی رسانه‌های دیجیتال در کشور و فراهم کردن محیطی به منظور ‌ایجاد همدلی و هم‌افزایی بین   پدید آورندگان آثار در حوزه رسانه‌های دیجیتال را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه عنوان کرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان حمایت از تولیدات ملی در راستای رشد و توسعه فرهنگ دینی را از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد و افزود:  ایجاد بستری مناسب در راستای حمایت از تولیدات منطبق با فرهنگ بومی، ملی و اسلامی در حوزه رسانه‌های دیجیتال از اهداف مهم برگزاری این نمایشگاه است.

وی با اشاره به لزوم بسترسازی و فراهم کردن زمینه لازم برای تحقق جنبش نرم‌افزاری در حوزه محتوایی فناوری اطلاعات، بیان کرد: ایجاد بستر رقابت میان تولیدکنندگان رسانه‌های دیجیتال در راستای رشد، شکوفایی و رونق بخشی به بازار داخلی و صادرات در‌ این صنعت و ارتباط و تعامل با کشورهای دارای تکنولوژی در حوزه رسانه‌های دیجیتال به منظور افزایش سطح کیفی محصولات تولید شده در داخل کشور و فراهم کردن بستر لازم برای توسعه صادارت نرم‌افزارهای رایانه‌ای از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه است.

دبیری یادآور شد: مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف توسعه فرهنگ‌سازی استفاده از رسانه‌های دیجیتال، حمایت از تولیدکنندگان داخلی و جریان سازی تولید، نوزدهمین دوره نمایشگاه‌های استانی رسانه‌های دیجیتال را در استان زنجان برگزار می‌کند.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی را با حضور اساتید جوان کشور را از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه برشمرد و گفت: علاقمندان می‌توانند از ساعت 16 تا 22 از این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان بازدید کنند. در پایان از شرکت کنندگان در این نمایشگاه با اهدای لوح، تقدیر شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان
۱۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500