• اخبار

عرضه 7 هزار نرم‌افزار در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان زنجان

عرضه 7 هزار نرم‌افزار در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان زنجان
علی سهندی در مراسم آغاز به کار نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان زنجان اظهار داشت: نوزدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان زنجان با حضور 63 شرکت، 12 اداره استانی، 15 مرکز فرهنگی و 7 هزار عنوان نرم‌افزار دیجیتال در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این نمایشگاه به عنوان نخستین نمایشگاه استان زنجان از فعالان و برگزیدگان رسانه‌های دیجیتال کشور برگزار شده است، افزود: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی موجب استفاده مطلوب از رسانه‌های دیجیتال می‌شود.
سهندی تصریح کرد: در حال حاضر به موجب پیشرفت‌های علمی و فرهنگی جوامع بشری فرهنگ مکتوب جوامع جابه‌جا شده و جای خود را به رسانه‌های پیشرفته‌تر از نوع دیجیتال داده است.
وی یادآورشد: اگر در جامعه پیشرفته امروز از غافله تمدن عقب مانده و پیشرفت نداشته باشیم همه زحمات افرادی که در عرصه علم تلاش کرده و پیشگام فعالیت‌های علمی بوده‌اند را نادیده گرفته و زحمات آنان را به هدر داده‌ایم.
سهندی با بیان اینکه استان زنجان از نظر بهره هوشی دانش‌آموزان در رتبه پنجم کشوری قرار دارد، افزود: استان زنجان با برخورداری از مراکز علمی و پژوهشی گام‌های بلندی در حوزه علم برداشته که برگزاری رسانه‌های دیجیتال یکی از این گام‌های موثر محسوب می‌شود.
وی بیان داشت: رها کردن جامعه بدون علم و آگاهی همانند رها کردن بیمار بدون پزشک است و این چنین جامعه‌ای موفق به پیشرفت و فتح قله‌های سعادت علمی نمی‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد: پیشرفت علم در زمان‌های مختلف بر اساس مقتضیات زمان رخ داده و پیامبران الهی نیز بر اساس مقتضیات زمان ظهور خود علم را به مردم ارائه کرده‌اند.
وی گفت: پیامبر گرامی اسلام به عنوان سرسلسله پیامبران الهی در زمان بعثت خود منطبق با علم و ادبیات زمان خود ظهور کرد تا جایی که اعراب جاهل قبل از بعثت پیامبر گرامی اسلام پس از بعثت وی روبه روی هم قرار گرفته و با مشاعره اقوام برتر را انتخاب می‌کردند و در این زمینه هریک از اقوام بر دیگری پیشی می‌گرفت.
سهندی بیان داشت: تمدن و جامعه بدون علم محکوم به شکست است و جامعه فاقد علم و آگاهی شکست خورده قلمداد می‌شود.
وی با تشکر از مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برای آماده سازی نخستین نمایشگاه دیجیتال در زنجان گفت: این نمایشگاه با دید وسیع علمی و اندیشه‌های نو کمک برای استفاده  نسل جوان مفید است.
ershad`zanjan
۶ تیر ۱۳۹۰ ۱۴:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500