• اخبار

با حضور وزیر ارشاد ؛مجتمع فرهنگی دیجیتال فردا در تبریز به بهره برداری می رسد

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مجتمع فرهنگی دیجیتال فردا دوازدهم خردادماه در تبریز به بهره برداری می رسد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، "علی داننده" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اعلام این خبر اظهار داشت: مجتمع فرهنگی دیجیتال در فضایی به مساحت 700 مترمربع شامل ارائه خدمات الکترونیک، محتوای تلفن همراه، بازیهای رایانه ای،‌نرم افزارهای رایانه ای، آموزش، کارگاه تخصصی تولید و همچنین اینترنت پاک است. 

وی افزود : ایجاد قسمت مونشن کپچر (تولید کننده انیمیشن و گیم) از دیگر بخش های مهم مجتمع یاد شده است که در واقع مرکز توزیع نرم افزار های تولیدی دارای مجوز کشور می باشد .

داننده با اشاره به ایجاد انجمنهای فرهنگی و هنری دیجیتال در این مجتمع گفت: آسیب شناسی فضای سایبر و فرهنگ سازی در جهت استفاده صحیح از فضای مجازی با ایجاد انجمنهای مختلف فرهنگی و هنری دیجیتال و دوره های آموزشی برای کاربران و خانواده ها از اهداف عمده ایجاد خانه فرهنگ دیجیتال است.

داننده تاکید کرد:‌ با توجه به حجم بسیار عظیمی از فارغ‌التحصیلان در رشته فناوری اطلاعات و نیاز به دانش این قشر در راستای حضور و فعالیت فرهنگی و هنری در فضای مجازی تامین تجهیزات سخت افزاری و امکانات تولید با ایجاد خانه فرهنگ دیجیتال مرتفع می‌گردد.

وی افزود: مجتمع فرهنگی دیجیتالی نیز با در اختیار گذاردن ابزار تولید رسانه های دیجیتال می تواند نقشی مهم در ساماندهی و هدایت فرایند تولید بر عهده داشته باشد.

مجتمع فرهنگی دیجیتال روز پنجشنبه دوازدهم خردادماه جاری ساعت 30/9 صبح با حضور "سیدمحمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌"زارع پور" رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، "میلانی زاده" مدیر شبکه ملی فرهنگ و جمعی از مسوولان استان در محل مجتمع فرهنگی و هنری 29 بهمن تبریز به بهره برداری می رسد.

 

روابط عمومی
۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500