اخبار

در آخرین روز از جشنواره فیلم فجر در همدان؛ بهترین فیلم جشنواره امسال بر روی پرده می رود

در آخرین روز از جشنواره فیلم فجر در همدان؛ بهترین فیلم جشنواره امسال بر روی پرده می رود
فردا در آخرین روز از اکران فلیم های جشنواره فیلم فجر در همدان، فیلم سینمایی «استرداد» به کارگردانی علی غفاری که سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره سی و یکم فجر را از آن خود کرد، بر روی پرده می رود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، فردا سه شنبه 24 بهمن ماه فیلم های «ترنج» به کارگردانی مجتبی راعی، «عقاب صحرا» ساخته مهرداد خوشبخت و «استرداد» به کارگردانی علی غفاری در سینما قدس و مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی اکران خواهند شد.
فلیم ترنج بر گرفته از «تولد یک پروانه»، زندگی هنرمندی نقاش (مینیاتوریست آذری) را به تصویر می کشد که پزشکان او را از بیماری‌اش مطلع کرده‌اند. وی خود را در شرف مرگ می‌بیند اما در مواجهه با اهل معرفت و سفارش تابلویی درباره ظهر عاشورا به زاویه دید جدیدی از زندگی می‌رسد و با کشیدن تابلو، حیات جدیدی را تجربه می‌کند.
داستان فیلم عقاب صحرا نیز از سال‌های ششم تا هشتم هجری و زمانی حدوداً 20 ماه را بین صلح حدیبیه تا فتح مکه در بر می‌گیرد و داستان زندگی شخصی به نام ابوبصیر را روایت می‌کند.
فیلم استرداد که بیانگر داستانی بعد از جنگ جهانی دوم حدودای سال ۱۳۳۴ زمان نخست وزیری زاهدی است، مربوط به زمانی است که انگلیس و آمریکا و شوروی به علت استفاده از راه آهن کشور ما باید به ایران خسارت پرداخت میکردند.
گفتنی است روز گذشته، در دهمین روز از برگزاری جشنواره فیلم فجر در همدان نیز فیلم ها «زیباتر از زندگی» به کارگردانی انسیه شاه حسینی، «قاعده تصادف» به کارگردانی بهنام بهزدای و « هیس! دخترها فریاد نمی زنند» به کارگردانی پوران درخشنده بر روی پرده رفتند.
فیلم های جشنواره فجر از 14 تا 24 بهمن ماه هر روز در سانس های 16، 18 و 20 در سینمای آوینی و 15.30، 17.30 و 19.30 در سینما قدس به روی پرده می روند.
۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۸:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید