اخبار

ارتقای مدیریت کلان فرهنگی در مساجد مهم ترین وظیفه کانون های تخصصی است

ارتقای مدیریت کلان فرهنگی در مساجد مهم ترین وظیفه کانون های تخصصی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به نقش کانون های مساجد در جذب جوانان، افزود: ارتقای سهم کانون‌ های فرهنگی هنری در مدیریت کلان فرهنگی و هنری مهم ترین وظیفه کانون های تخصصی در مساجد است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امین کمالوندی ظهر امروز در مراسم اهداء تجهیزات به کانون های تخصصی مساجد استان، گفت:با توجه به مصوبه 302 شورای عالی انقلاب فرهنگی، قریب به 400 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان تاسیس و هم اکنون فعالیت دارند.

کمالوندی به تشکیل کانون تخصصی در مساجد استان اشاره و افزود: با توجه به مصوبه ابلاغی ستادعالی مساجد و ابلاغ سهمیه 20 کانون تخصصی در استان، الحمدلله با تلاش همکاران در دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجدف امروز 18 کانون تخصصی در موضوعات مختلف فرهنگی، هنری و اجتماعی در این استان فعالیت دارند.

وی هدف از ایجاد کانون های فرهنگی و هنری در مساجد را تولید و تربیت هنرمندان متعهد و متخصص و همسو با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امام راحل و رهبری عنوان کرد.

دبیر هیئت نظارت برکانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه کانون های تخصصی در تقویت برنامه های فرهنگی مساجد نقش موثری ایفا می کنند، ادامه داد: کانون های تخصصی باید فضای مناسب برای اجرای برنامه ها را فراهم سازند تا سایر کانون های فرهنگی و هنری مساجد بتوانند از این شرایط برای ارائه برنامه های غنی بهره برداری کنند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه وبویراحمد هم در ابتدای این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، حرکت انقلابی مردم ایران در این دهه مبارک را از مساجد عنوان کرد.

حجت الاسلام رضا قاسمی در ادامه، گفت:امروز با وجود شبیخون فرهنگی و جنگ نرم مساجد و کانون‌ های فرهنگی مسئولیت و نقش خطیری بر عهده خواهند داشت.

وی در ادامه با اشاره به نقش کانون های تخصصی در مساجد، بیان داشت: کانون های تخصصی در تقویت برنامه های فرهنگی مساجد نقش موثری ایفا می کنند.

این مسئول فرهنگی مساجد کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد:مهم ‌ترین و کارآمدترین برنامه دبیرخانه ستاد عالی کانون‌ های فرهنگی هنری مساجد کشور که هم‌ سو با سیاست کلی نظام و هم راستا با چشم ‌انداز و سیاست‌ های کلی برنامه پنجم توسعه و در راستای توسعه کیفی کانو‌ن‌های فرهنگی هنری مساجد کشور است، تشکیل کانون‌ های تخصصی می باشد.

قاسمی گفت: کانون ‌های تخصصی با تنوع‌ بخشی به برنامه‌ ها، فعالیت ‌ها و تعمیق ریشه‌ های نظری و عملی آن در حوزه‌ه ای تخصصی و در تمام زمین ه‌های دینی، اعتقادی، آموزشی، علمی، فرهنگی، خانوادگی، تربیتی، حقوقی و دیده‌ بانی فضای فرهنگی کشور برای وصول جایگاه واقعی مساجد در جمهوری اسلامی نقشی بی‌ بدیل برعهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: این کانون ها در استان ها به نسبت کانون های عمومی اختصاص داده می شوند و در استان کهگیلویه وبویراحمد قریب به 18 کانون در زمینه های قرآن، عترت، عقاید اسلامی، ایثار و شهادت، ورزش، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، کتابخانه ها، شعر و قطعات ادبی و عفاف و حجاب فعالیت می کنند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه وبویراحمد به تجهیزات مورد نیاز این کانون برای اجرای بهتر برنامه های محول شده از طرف ستادعالی مساجد اشاره و افزود: در این مراسم به 18 کانون تخصصی در مساجد استان تجهیزاتی اهداء می شود.

گفتنی است در این مراسم اقلامی از قبیل آب سردکن، یخچال، ویدئو پروژکشن با پرده، فایل فلزی و ... به کانون های تخصصی مساجد استان کهگیلویه وبویراحمد اهداء شد./و

۱۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۶:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید