اخبار

برگزاری کلاسهای دوره تخصصی تربیت معلم مفاهیم و حفظ قرآن در صومعه سرا

برگزاری کلاسهای دوره تخصصی تربیت معلم مفاهیم و حفظ قرآن در صومعه سرا
دوره تخصصی تربیت معلم حفظ قرآن کریم برای اولین‌بار در صومعه سرا با همکاری دفتر فعالیت‌های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، دوره تخصصی کلاسهای مفاهیم و حفظ قرآن کریم، ساعت 9 صبح پنج­شنبه 27 دی ماه 91 با حضور ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور امور بانوان فرمانداری صومعه سرا در موسسه قرآنی پویش نور افتتاح گردید.

حسین شهیدازده در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: موسسه قرآنی پویش نور از سال 87 فعالیت خود را آغاز کرده و در ساختمان سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا مستقر شده است.

ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا ادامه داد: این موسسه با داشتن فعالیتهای قرآنی متنوع، توانسته بطور درخشان و چشمگیر در شهرستان پیشرفت داشته باشد.

وی افزود: امید است روزی شاهد افتتاح دانشگاه علوم قرآنی در شهرستان باشیم و بتوانیم قدم کوچکی در اشاعه و ترویج علوم قرآنی در جامعه برداریم.

شهیدزاده با بیان اینکه قرآن سند راهبردی مهمی برای جامعه اسلامی محسوب می‌شود، گفت: بسیاری از دستاوردها و پیشرفت‌هایی که نصیب کشور اسلامی ما شده به واسطه قرآن و اشاعه و ترویج آن در جامعه بوده که بر همین اساس باید در ترویج بیش از پیش قرآن و آموزه‌های دینی آن تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: صومعه سرا در حوزه فعالیت‌های قرآنی دارای استعدادهای فراوانی است که چنانچه به این استعدادها توجه ویژه‌ای شود شاهد رشد و شکوفایی آنها در عرصه ملی و بین‌المللی خواهیم بود.

در ادامه "نظیفی" مدیر موسسه قرآنی پویش نور عنوان کرد: این طرح برای اولین بار در سطح استان گیلان و در شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره‌ها با هدف کلی تربیت مربیان کارآمد در زمینه حفظ قرآن کریم در راستای آشنایی مربیان با اصول و قواعد عمومی کلاس‌داری و تدریس، ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه آموزش‌های حفظ قرآن کریم و ارتقای سطح دانش و مهارت مربیان حفظ قرآن از طریق کارگاه‌های آموزش کلاس‌داری برگزار می‌شود.

نظیفی، داشتن حسن خلق و رعایت شئونات اسلامی، داشتن سن حداقل 22 سال و حداکثر 35 سال، میزان تحصیلات حداقل دیپلم، حفظ حداقل ده جزء قرآن کریم، داشتن تجربه حداقل یک دوره مربیگری حفظ قرآن، سپردن تعهد مبنی بر حضور مستمر و منظم در کلاس‌ها و انجام برنامه‌ها و قبولی در آزمون ورودی دوره را از جمله شرایط فراگیران عنوان نمود.

شایان ذکر است؛ موسسه قرآنی پویش نور، اولین موسسه قرآن و عترت شهرستان صومعه سرا می­باشد که از دفتر توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده است.

برگزاری کلاسهای دوره تخصصی تربیت معلم مفاهیم و حفظ قرآن در صومعه سرا                  برگزاری کلاسهای دوره تخصصی تربیت معلم مفاهیم و حفظ قرآن در صومعه سرا

۳۰ دی ۱۳۹۱ ۱۹:۳۸
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید