اخبار

مسیریاب قرآن

مسیریاب قرآن
این قرآن به راهی که استوارترین راه هاست هدایت می کند (آیه۹ سوره اسرا)

نرم افزارهای کاربردی نقشه و موقعیت یاب یکی از پرکاربرد ترین برنامه هایی است که افراد روی تلفن هوشمند نصب می‌کنند و کاربر می‌تواند با وارد کردن مقصد خود بهترین مسیر را برای رسیدن به آن انتخاب کند. این برنامه‌ها در انتخاب مسیر مناسب قدرت بالایی دارند و شما را در انتخاب بهترین راه در کمترین زمان کمک می کنند.

این نرم افزارها یک دستیار صوتی دارند که در طول مسیر همراه کاربر است طول مسیر بدون در دست داشتن تلفن همراه مسیر خود را پیدا کند.از امکانات این نرم افزار میتوان به مطلع ساختن کاربر از سرعت خودروی خود و همچنین تمام امکانات موجود در شهر و حتی جاده مانند مساجد, رستوران و …اشاره کرد و همچنین اگر کاربر مسیر را اشتباه رود برنامه در همان لحظه مسیر جدید را پیدا کرده و کاربر را برای رسیدن به مقصد از مسیر جدید راهنمایی میکند.

همانگونه که این برنامه های کاربردی مسیر مناسب را برای شما پیدا کرده و شما را قدم به قدم یاری می‌کند تا به مقصد برسید خداوند متعال کتابی را برای ما فرستاده که قدم به قدم انسان را در دنیایی پر هیاهو که بشر  آن را ازجنایت، دروغ، خیانت ، بی عفتی ،قتل و…..پر کرده  یاری می کند.

قرآن راه و مسیر عزت را نشان میدهد. خداوند از طریق قرآن با بشر صحبت می کند و انسان را هدایت می‌کند . همانگونه که در آیه ۹ سوره اسرا می فرماید «این قرآن به راهی که استوارترین راه هاست هدایت می کند». یعنی قرآن کاملترین، استوارترین، درست ترین و مطمئن ترین شیوه، روش و راه را برای شما انتخاب می کند تا به کمال الهی برسید.

هر زمانی که انسان به بیراهه رفت و اسیر ظلمت ها شد و مسیر را گم کرد و حس کرد به آخر دنیا رسیده از همانجا که قرآن را باز می‌کند قرآن نقشه راه را برای او مشخص کرده، بهترین و درست‌ترین راه را به او نشان میدهد.

به خاطر داشته باشیم که صرف داشتن قرآن در منزل یا ماشین و استفاده از آن سر سفره عقد و یا بدرقه مسافر نمی تواند عامل هدایت باشد. تبعیت و پیروی، گوش به فرمان بودن و ایستادگی و پایداری در راه و مسیری که قرآن برای ما انتخاب کرده عاملیست که انسان میتواند به مقصد برسد. خدایا به ما توفیق فهم و عمل به دستورات قرآن را عطا بفرما انشاءالله

۲۷ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۰۱
اداره ارتباطات و مشارکت های مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید