اخبار

11 تکنولوژی پراستفاده در توسعه نرم افزارهای تلفن همراه (بخش چهارم)

نرم افزارهای Cloud محور( در دسترس برای همه از طریق اینترنت) تلفن همراه در حال افزایش است.

 سئوال مهم از دیدگاه استفاده کنندگان تا متخصصان فنی و هر فردی که در باره تکنولوژی Cloud اطلاعی دارد این است که به چه صورتی Cloud یا فضای ابری در دسترس برای همه گان قرار می گیرد و در زندگی روزمره ما اثر می گذارد. امروزه استفاده از فضای ابری (Cloud) در قالب نرم افزارهای تلفن همراه رشد چشم گیری داشته است. درحال حاضر این امکان وجود دارد که در خصوص داده های مربوط بهCloud  که حداقل فضا را در حافظه داخلی تلفن های هوشمند اشغال می کنند، قضاوت شود.

گوگل داریو (Google Drive) و دراپ باکس (Drapbox) شاخص ترین این Cloud ها هستند. محققان شرکت معتبر Cisco پیش بینی کرده اند که این نرم افز ارها در حدود 90 درصد ترافیک داده های تلفن همراه را تا پایان سال 2019 در بر خواهند گرفت و حجم ترافیک نرم افزارهای موبایل در فضای Cloud، 11 برابر بیشتر و با نرخ رشد 60 درصد  نسبت به سال قبل  میلادی پیش خواهد رفت.

بیش بینی شده است رشد سریع در نرم افزارهای زیر به صورت مستمر در سال 2019 ادامه خواهد داشت.

 نرم افزارهای بدون استفاده از فضای Cloud مثل: انتقال صدا از طریق اینترنت (IP voice)، تسهیم فایلها (Sharing File) و نرم افزارهای دانلود فایلها

نرم افز ارها با استفاده از فضای Cloud مثل: انتقال صدا و تصویر از  طریق اینترنت (Video Streaming)، بازی های آنلاین، شبکه های اجتماعی مثل واتس آپ، جستجو گرهای وب و ذخیره سازی آنلاین داده ها مثل گوگل داریو (Google Drive) و دراپ باکس (Drapbox)

مترجم: وحید آزاد منش

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸
مرکز توسعه فرهنگ وهنر در فضای مجازی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید