اخبار

دغدغه ارتقای سواد رسانه ای باید عمومی شود

دغدغه ارتقای سواد رسانه ای باید عمومی شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: دغدغه ارتقای سواد رسانه ای باید عمومی باشد و والدین، فرزندان و به طور کلی خانواده ها، سازمانها، نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی، دولت و… همگی در این حوزه احساس نیاز و وظیفه کنند .
به گزارش اداره ارتباطات و مشارکت های مرکز توسعه فرهنگ و هنر،ناصر مقدم در دومین رویداد تجربه نگاری فعالان سواد رسانه ای کشور که به میزبانی استان البرز در دهکده ورزشی چهارباغ برگزار شد، اظهار داشت: این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی با فرصت ها و چالش های فضای مجازی و لزوم ارتقاء سوادرسانه ای فضای مجازی با حضور اسانید برجسته کشور به صورت مجازی برگزار می شود.
این مسئول با بیان اینکه ارتقاء سواد رسانه ای در استفاده از فضای مجازی، تضمین کننده افزایش امنیت کاربران در استفاده از این فضا است، تصریح کرد: باید مسئولانه تر از گذشته در فضای مجازی حضور یافت و به ایفای نقش پرداخت تا ضمن مصون ماندن از تأثیرات منفی احتمالی، از مزایا و اثرات مثبت آن نیز بهره گرفت.
مقدم بیان کرد: در عصری به سر می بریم که در آن اطلاعات و دانش سرمایه اصلی و عامل اساسی رشد و توسعه یک جامعه می باشد و استفاده بهینه از آنها عامل مهم توسعه و پیشرفت خواهد بود، استفاده از فناوری اطلاعات در دنیای امروز ، ضامن بقا و تداوم فعالیت سازمانها است و از عوامل مهم و مؤثر در پیشرفت بحساب می آید.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز افزود: لازمه حضور و فعالیت در فضای مجازی، داشتن انواع سوادهای نوین است؛ نداشتن سواد رسانه ای حضور افراد در محیط های مبتنی بر وب و فضای مجازی را با چالش هایی همراه می کند و این امر به مانند نداشتن گواهینامه در یک محیط پرتردد و ترافیک است.
مقدم یادآور شد: استقبال روزافزون کاربران و گستردگی فضای مجازی در ابعاد مختلف افزایش آسیب های اجتماعی نوپدید را به همراه داشته است در این راستا داشتن سواد رسانه ای می تواند نقش موثری درکاهش این نوع آسیب ها و استفاده نقادانه و هوشمندانه از فضای مجازی داشته باشد.
۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۵۰
اداره ارتباطات و مشارکت های مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید