اخبار

همسانا، مشابهت‌یاب متن مقالات

همسانا، مشابهت‌یاب متن مقالات
همسانا بستری برای مشابهت‌یابی و بررسی سرقت ادبی و پلاژیاریسم مقالات انگلیسی است.

بنا بر قوانین اخلاق در نشر بین‌المللی، هرگاه نویسنده‌ای از مطلب، ایده، شکل، جدول، نمودار، ویدئو و یا هرگونه دادۀ دیگری که متعلق به نویسندۀ دیگری است سود برد، بی‌آنکه اشاره‌ای به منبع اصلی بکند، مرتکب سرقت ادبی (دزدی علمی) یا پلاجیاریسم (PLAGIARISM) شده است. برای جلوگیری از این امر باید محقق به شیوۀ مناسب به منبع اصلی کار ارجاع دهد. در غیر اینصورت به‌عنوان خاطی شناخته خواهد شد و با عواقب سنگین پلاژریسم روبرو می‌شود. سرقت ادبی  یا سرقت علمی برای نویسندگان غیرانگلیسی زبان، که تلاش دارند به زبان انگلیسی سند خود را منتشر کنند بیشتر اتفاق می‌افتد زیرا برای جلوگیری از خطاهای زبانی از جملات نویسندگان دیگر استفاده می‌کنند.

سامانه مشابهت‌یاب متن همسانا، بستری را ایجاد کرده که پیش از انتشار رسمی سند، میزان مشابهت آن را با منابع دیگر ارزیابی کنید. تمام تلاش برای استفاده از الگوریتم‌های مشابهت و تفسیر متن برگزیده در جهان و رعایت اصول برنامه‌نویسی به نگارش نسخه‌های آنلاین همسانا رسیده است.

پلتفرم همسانا، از تمام فرمت‌های متنی Word ،txt و بسیاری از فرمت‌های متنی دیگر پشتیبانی می‌کند. همسانا از فایل های PDF نیز پشتیبانی می‌کند.

هوش مصنوعی همسانا، مانند سیستم‌های تشخیص چهره و اثر انگشت، با الگوریتم‌های پیشرفته، سند متنی را بررسی نموده و نتایج را ارائه می‌دهد

همسانا علاوه بر یافتن مشابهت متنی موجود در سند شما، اطلاعات آماری مرتبط با سند را ارائه مینماید.شما می‌توانید آمار دقیقی از وضعیت سند خود مشاهده کنید.

این نرم‌افزار با استفاده از تلاش متخصصین ایرانی و در طی چندسال نوشته شده است. حمایت شما باعث گسترش مرزهای دانش در جهان خواهد شد.

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴
اداره ارتباطات و مشارکت های مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید