• اخبار

برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع)در 32 استان و 48 نقطه جهان

دبیر جشنواره بین المللی امام رضا (ع) از برگزاری جشنواره نهم همزمان در32 استان و 48 نقطه از جهان خبر داد.
دبیر جشنواره بین المللی امام رضا (ع) از برگزاری جشنواره نهم همزمان در32 استان و 48 نقطه از جهان خبر داد.
سید جواد جعفری با اشاره به این که برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با دو هدف برگزار می‌گردد دنبال می شود افزود: شناسایی شخصیتهای حقیقی و حقوقی که در طول سال اقدام به خلق آثاری در حوزه معارف رضوی می کنند و همچنین تجلیل از آنان دو هدفی است که جشنواره علاوه بر گسترش و تعمیق فرهنگ رضوی از برگزاری جشنواره دنبال می کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دستگاههای متولی و دست اندرکار جشنواره از همه پوششها از هنر گرفته تا ابزار و قالب استفاده می کنند تا محتوایی ارزشمند از مفاهیم ناب رضوی، معارف و سیره امام رضا (ع) و به طور کلی فرهنگی رضوی را در جامعه تعمیق و گسترش دهد.
جعفری تصریح کرد: اقدامات اجرایی در جهت هر چه با شکوهتر برگزار شدن نهمین جشنواره همزمان با مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره صورت گرفته و تاکنون شاهد دست آوردهای مناسبی در این حوزه بوده ایم.
وی خاطر نشان کرد: این دوره از جشنواره در تمامی استانهای کشور و متناسب با فرهنگ آن منطقه و طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان و مطابق با مصوبه شورای عالی سیاستگذاری جشنواره به صورت همزمان برگزار می‌گردد.
وی اظهار داشت: علاوه بر تمامی استانهای کشور در 32 کشور جهان و 48 نقطه دنیا جشنواره با 58 موضوع دنبال می شود.
جعفری افزود: این جشنواره با رویکرد علمی،‌فرهنگی، هنری، پژوهشی،‌مطبوعاتی و رسانه ای و رسانه های دیجیتالی اجرا می شود که برای هر کدام کارگروهی تشکیل و برنامه ها پس از بررسی و تصویب در کارگروهها اجرایی خواهند شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: توجه به برگزاری جشن های رضوی در روستاها و ساماندهی جشن های روستایی و همچنین راه اندازی بخش دانشگاهی جشنواره با حضور معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و پیگیری شش موضوع و برنامه از جمله ویژگیهای این جشنواره در مقایسه با سالهای گذشته می باشد.
وی افزود: حضور سازمان اوقاف کشور و برگزاری جشنهای دهه کرامت در تمامی بقاع متبرکه و امامزادگان کشور از دیگر نکات مهم و برجسته جشنواره نهم در مقایسه با سالهای گذشته است.
جعفری گفت: ساماندهی جشنهای خود جوش مردمی و استفاده از ظرفیت های مردمی در این جشنواره از دیگر رویکردهای امسال است و با برنامه ریزی های صورت گرفته بیش از هشت هزار برنامه همزمان با دهه کرامت درسراسر کشور برگزار می‌گردد.    


۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۲۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500