• اخبار

رییس مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال:ایران پیشتاز فضای مجازی دیجیتال می شود

رییس مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال:ایران پیشتاز فضای مجازی دیجیتال می شود
رییس مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت پیشتازی در فضای مجازی دیجیتال در دنیا را دارد به گونه ای که می تواند در همین جهت بیش از صنعت نفت صادرات داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ وارشاد "عیسی زارع پور" روز سه شنبه در جمع خبرنگاران به فعالیت های مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال اشاره کرد و افزود: صدور پروانه انتشار و تکثیر برای سه هزار اثر، صدور گواهینامه ثبت نرم افزار بیش از 400 اثر، اعطای هولوگرام شماره سریال دار به نرم افزارهای رایانه ای دارای مجوز و اصلاح فرآیندها و تسریع روند بررسی و صدور مجوزهای نرام افزاری از اقدامات این مرکز در حوزه نرم افزار است.
رییس مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال ادامه داد: راه اندازی های سامه 'پیوندها' و معرفی بیش از دو هزار پایگاه اینترنتی، دبیرخانه رفع فیلتر در حوزه اینترنت ، سامانه دریافت گزارش های مردمی از تخلفات اینترنتی و بررسی بیش از بیست هزار پایگاه اینترنتی به منظور درج سامانه پیوندها از دیگر اقدامات این مرکز در حوزه اینترنت به شمار می رود.
زارع پور با یادآوری اینکه در سال گذشته بیش از 90 مجوز موسسات فرهنگی دیجیتال صادر شده است، افزود: خرید حمایتی بیش از 80 هزار نسخه از نرم افزارهای فاخر، حمایت از برگزاری 10 همایش و نمایشگاه در حوزه رسانه های دیجیتال و کمک به حضور بیش از 15 شرکت برتر تولید کننده محصولات فرهنگی دیجیتال از اقدامات حمایتی این مرکز است.
رییس مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به برنامه های این مرکز در سال 90 اشاره کرد و گفت: توسعه اقتصاد رسانه های دیجیتال در سال جهاد اقتصادی با توجه ویژه به اشتغال زایی در این حوزه و اجرای آیین نامه ساماندهی و توسعه رسانه ها و فعالیت های فرهنگی دیجیتال هیات وزیران از اقدامات امسال به شمار می رود.
زارع پور با بیان اینکه امسال دو مرحله -فاز- از شبکه ملی راه اندازی شد، افزود: اعطای تسهیلات کم بهره به فعالان حوزه رسانه های دیجیتال، حمایت ویژه از صادرکنندگان ، برگزاری نخستین جلسه اتحادیه جهانی تولید کنندگان محتوای دیجیتال اسلامی، حمایت از پایان نامه های برتر دانشجویی و راه اندازی فار نخست کتاب همراه کشور از دیگر اقدامات حمایتی این مرکز در جهت توسعه رسانه های دیجیتال است.
وی از آغاز رتبه بندی پایگاههای اینترنتی، حمایت از توسعه و ارتقای کیفیت سامانه پست الکتریکی داخلی، تقویت سامانه پیوندها، تلاش برای نظام مند کردن پایگاههای اینترنتی خارجی در کشور و بستر سازی برای تامین محتوای مفید حوزه دیجیتال به عنوان فعالیت های امسال مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال در حوزه اینترنت نام برد.
زارع پور توضیح داد: در حوز نرم افزارهای رایانه ای نیز امسال مصمم در تسریع صدور گواهینامه ثبت نرم افزارهای رایانه ای، مبارزه با عرضه محصولات فاقد هولوگرام ، بهینه سازی هرچه بیشترفرآیندهای منجر به صدور مجوزهای مربوط برای رفاه حال فعالین این حوزه و رتبه بندی نرم افزارهای رسانه ای است.
رییس مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال ساماندهی مراکز عرضه محصولات فرهنگی دیجیتال و الکترونیکی نمودن 40 درصد از خدمات وزارت ارشاد در جهت رفاه اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه را از دیگر اقدامات مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال در سال 90 عنوان کرد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۲۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500