اخبار

هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) امسال به صورت ویژه برگزار می‌شود

هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) امسال به صورت ویژه برگزار می‌شود
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا جشنواره های امام رضا (ع) در استان‌های کشور به صورت ویژه برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، محمود رضا برازش  اظهار کرد: متأسفانه بیماری کرونا این روزها  همه کشورهای دنیا را آلوده کرده و مناسبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را تحت تأثیر خود قرار داده است.
وی افزود: کشور ما نیز از این موضوع مستثنا نبوده و بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات دینی، فرهنگی و هنری  تحت تأثیر این ویروس، دستخوش تغییر شده‌اند و حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام و  سایر اماکن مقدس کشور برای زیارت و حضور زائران تعطیل‌شده است و معلوم نیست عادی‌سازی شرایط چه زمانی محقق شود.
برازش تصریح کرد: در این راستا  جلسه هیئت مدیره بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه السلام ابتدای اردیبهشت امسال به صورت ویژه تشکیل و مقرر شد برنامه شب میلاد امام رضا علیه السلام، تقدیر از خادمان داخلی و بین‌المللی فرهنگ رضوی، هجدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام و تقدیر از برگزیدگان جشنواره‌های استانی با ملاحظات ویژه و به صورت محدود برگزار شود که مورد موافقت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز قرار گرفت.
مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا علیه السلام  بیان کرد: در این راستا امسال برنامه شب میلاد امام رضا علیه السلام همانند سال های گذشته برگزار نخواهد شد و راهکار دیگری برای این مهم پیش بینی شده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر تا پیش از میلاد امام رضا علیه السلام که 13 تیرماه است شرایط بهداشتی اجازه حضور افراد در یک سالن و برگزاری مراسم را به ما ندهد، با همکاری رسانه ملی وبهره گیری ازفضای مجازی مراسم جشن شب میلاد وتجلیل از خادمان فرهنگ رضوی و برگزیدگان جشنواره های استانی امام رضا علیه السلام برگزار خواهد شد.
برازش افزود: اگر شرایط بهداشتی بهتر شد و امکان برگزاری مراسم را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را داشته باشیم، مراسم شب میلاد به صورت محدود در یکی از سالن های شهر مشهد برگزار می شود.
مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا علیه السلام  در ادامه خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری امام رضا علیه السلام  در استان ها نیز امسال تحت تاثیر شیوع کرونا قرارگرفت و مطابق سنوات گذشته امکان انتشار فراخوان و شروع جشنواره ها از اسفند سال گذشته فراهم نشد.
وی گفت: در این راستا و پس از دریافت نظرات دبیران جشنواره های استانی مقرر شد مراسم هجدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام در استان های کشور در نیمه دوم سال 99 و پس از پایان ماه صفر آغاز و تا انتهای سال ادامه یابد که اطلاعات لازم در این خصوص بزودی در سایت بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام به نشانی shamstoos.ir  منتشر خواهد شد.
برازش تصریح کرد: بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام طی ماه های گذشته علاوه بر پیگیری امور مربوط به برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری امام رضا علیه السلام تلاش کرده با استفاده از ظرفیت شبکه های مجازی،برای نشر وگسترش معارف اهل بیت علیهم السلام برنامه ریزی و فعالیت کرده و از تولید آثار فرهنگی و هنری در این حوزه حمایت کند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۱۴
مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ وارشاداسلامی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید