اخبار

برنامه ریزی برای برگزاری هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)

برنامه ریزی برای برگزاری هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری امام ضا(ع) از برنامه ریزی برای برگزاری هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) خبر داد

 

محمودرضا برازش در حاشیه برگزاری هفتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی در قزوین در جمع خبرنگاران افزود: ۱۸ سال پیش هنگامی که اولین جشنواره شعر رضوی در مشهد برگزار شد،  کسی گمان نمی‌کرد که روزی این جشنواره با این تعداد از مخاطبان جوان مورد استقبال قرار گیرد.
وی، مهمترین وظیفه بنیاد بین المللی امام رضا (ع) را ترویج فرهنگ رضوی در جامعه عنوان کرد و اظهارکرد: هم اکنون رویکرد این بنیاد از جشنواره محوری به سمت تولید محوری پیش رفته است.
برازش ادامه داد: وظیفه تولید محتوا در حوزه زیارت و توسعه فرهنگ رضوی بر عهده بنیاد بین المللی امام رضا (ع) است، اما باید اجرای این محتواهای فرهنگی را به مردم واگذار کنیم.
وی، هدف از برگزاری این گونه جشنواره‌ها را جلب توجه مردم به فرهنگ رضوی برشمرد و  گفت: برگزاری این جشنواره‌ها سهم عمده‌ای در جلب توجه مردم و جذب مخاطب بر عهده دارد و موجب ترویج و توسعه آموزه‌های ائمه اطهار(ع) در میان جوانان خواهد شد.
این مسوول تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا فرهنگ رضوی با کمک هنر در لایه‌های مختلف مردم و زیر پوست جامعه جریان پیدا کند.
برازش اضافه کرد: در بنیاد بین المللی امام رضا(ع) علاوه بر برگزاری جشن، برنامه‌های دیگری در راستای حمایت از نخبگان، هنرمندان و پژوهشگران وجود دارد و از نشریات و مقالات علمی نیز حمایت می‌شود.
وی افزود: همچنین هنرمندانی را که در راستای تولید آثار فاخر دینی با رویکرد امام رضا (ع) تلاش می‌کنند مورد حمایت قرار می‌دهیم و همکاری نزدیکی با مجموعه‌های مختلف از جمله آستان قدس رضوی  داریم.
برازش با بیان اینکه برنامه‌های جشنواره سال آینده  ‌از این هفته در حال برنامه ریزی است، افزود: به همین منظور نشستی با  استان‌های خراسان شمالی، جنوبی و سیستان و بلوچستان برگزار شده است و امروز هم‌ با استان‌های سمنان، البرز، تهران، قم و قزوین نشست نقد و بررسی و تدوین برنامه‌های امسال و سال آینده را برگزار خواهیم کرد.
وی یادآور شد: هفتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی با محوریت قزوین با استقبال خوبی از سوی جوانان و نوجوانان برگزار شد که جا دارد از مسوولان برگزاری تقدیر و تشکر کرد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳
مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ وارشاداسلامی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید