• اخبار

نخستین واحد مشاوره تخصصی فضای مجازی در خراسان جنوبی گشایش یافت

نخستین واحد مشاوره تخصصی فضای مجازی در خراسان جنوبی گشایش یافت
صبح امروز با هدف آگاه سازی و حساس سازی اقشار مختلف جامعه و ارائه خدمات مشاوره و روانشناختی در حوزه اینترنت نخستین واحد مشاوره تخصصی فضای مجازی در خراسان جنوبی گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، محمد ابراهیم افشاری معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین واحد تخصصی فضای مجازی استان گفت: تعدای از مراکز مشاوره در کشور خود به مرکز آسیب تبدیل شده چرا که با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی نبوده و بیشتر بحث آموزه های غربی مورد توجه این مراکز بوده است.
وی با بیان اینکه در سطح دنیا مستحکم ترین خانواده ها را ایرانی ها دارند، تصریح کرد: این استحکام در کشورها و روستاهای کوچک بیشتر است و آسیب در آن کمتر دیده می شود.
افشاری افزود: سایت مقام معظم رهبری، رییس جمهوری و دولت بیشترین بازدید کننده را دارد که این امر نشان از تاثیر ما، در سطح دنیا است.
وی خیزش اسلامی مردم مسلمان حوزه خلیج فارس و شمال آفریقا را برگرفته از آموزه های انقلاب اسلامی دانست و گفت: یکی از بهترین راه های انتقال این آموزه ها اینترنت است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در فتنه سال 88 بهترین وسیله برای دشمن استفاده از فضای مجازی و اینترنت بود.
وی با بیان اینکه اینترنت هم فرصت است و هم آسیب گفت: باید سعی کنیم از فرصت ها به بهترین شکل بهره ببریم.
افشاری با اشاره به آسیب های اینترنت در خانواده یادآور شد: با آموزش به خانواده ها و مشاوره می توان مانع بسیاری از آسیب ها شد.
وی خاطر نشان کرد: خانواده برای پیشگیری از آسیب ها باید آن را بشناسد و جوانان را در این خصوص توجیح کند.
در ابتدای این مراسم محمد مطهری فر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با طرح اهمیت موضوع و اشاره به فعالیت دشمنان در حوزه جنگ نرم ورود مشاورین را از لزوم کار دانست وی با اشاره به جنگ نرم گفت: امروز دشمن با شعارها تو خالی سعی دارد ملت ها را وادار کند در راستای اهداف و برنامه ها ی آنها عمل کنند.
 وی با بیان اینکه جنگ نرم با ماهواره ها و فضای مجازی گسترش پیداکرده است، افزود: با توجه به برنامه ریزی که در این زمینه صورت گرفته، استفاده از اینترنت و فضای مجازی فرصتی است تا نیاز واقعی را برطرف کنیم.
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی ادامه داد: امروز وبلاگ ها و پست الکترونیکی در سرنوشت انسان خصوصا جوانان نقش اساسی دارد و همه به این باور رسیدیم که علم یارانه امروز زندگی همه را تحت تاثیر قرار داده است.
در پایان محمد حسن اکبری مطلق مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی نیز گفت: ساختار آسیب ها یک ساختار پویا و زنده ای است که هر چه به در مسیر فعالیت های فرهنگی فعالیت کنیم باز یک گام عقب تر خواهیم بود.
وی اظهار کرد: برای مدیریت و کنترل فرهنگی باید توان عینی خود را ارتقاء دهیم و دانش ما به روز باشد.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی یادآور شد: امیدواریم این مرکز سرمنشاء ونقطه آغازی باشد تا به همه مشاورین ومعلمین آموزش لازم در خصوص این آسیب ها داده شود.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۱۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500