• اخبار

امسال 500 مرکز فرهنگی دیجیتالی در کشور راه اندازی می شود

رییس طرح های کلان معاونت علمی و فناوری رییس جمهور از راه اندازی 500 مرکز فرهنگی دیجیتالی کشور در سالجاری خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، "غلامحسین رحیمی" در حاشیه بازدید از پیشرفت مجتمع فرهنگی و دیجیتالی تبریز اظهار داشت: برای راه‌اندازی این مراکز در کشور 150 میلیارد ریال بودجه تخصیص یافته که امسال هزینه می شود.

وی افزود: تاکنون 100 مرکز فرهنگی دیجیتالی در کشور راه اندازی شده و مجتمع فرهنگی دیجیتالی تبریز نیز در ماه جاری افتتاح می شود.

رحیمی گفت: این مراکز با هدف ایجاد ارتباط بیشتر و نزدیکتر با اصحاب فرهنگ ،هنر و نویسندگان ساخته می شود تا ارتباط این اقشار با یکدیگر تسهیل شود.

وی اضافه کرد: مراکز یاد شده دارای امکانات مشابه و استاندارد ملی بوده که به صورت شبکه پیوسته گسترده اینترنتی و شبکه داخلی به هم مرتبط می باشند.

وی گفت : از جمله امکانات دیگر این مراکز راه اندازی اینترنت و گیم نت پاک می باشد و در آن تمام نرم افزارهای ثبت شده توسط مرکز توسعه فناوری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ارایه می شود .

رحیمی بیان داشت : معاونت علمی و فنی رییس جمهور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نیمه دوم پارسال تاکنون با جذب بیشترین بودجه فرهنگی در راه اندازی خانه ها و مجتمع های فرهنگی دیجیتالی تلاش وافری انجام دادند و این روند امسال نیز ادامه می یابد.

وی با اشاره به ظرفیت های مجتمع فرهنگی دیجیتالی تبریز، اضافه کرد: این مجتمع بهترین مرکز در شمالغرب کشور بوده که سایر مراکز را نیز تغذیه خواهد کرد.

رحیمی گفت: مجتمع یاد شده الگوی سایر مراکز کشور بوده و می تواند با کشورهای مجاور نیز ارتباط فرهنگی مناسبی برقرار کند.

روابط عمومی
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۳:۱۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500