• اخبار

فضای مجازی کشور در اختیار نیروهای متدین قرار دارد

معاون پشتیبانی ومدیریت منابع انسانی استانداری گلستان، با اشاره به بهره گیری مطلوب از رسانه های دیجیتال گفت: فضای مجازی کشور در اختیار نیروهای متدین قرار دارد که می توانند آگاهانه از فرهنگ دینی دفاع کنند.

به گزارش روایط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان؛ علی اکبر سوخته سرایی در نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در گرگان گفت: این نمایشگاه بهترین فرصت برای بهره گیری مطلوب افراد از فضای مجازی را فراهم کرده است.

 وی افزود: کارگاه های آموزشی که در این نمایشگاه تعریف شده باید بهره گیری از رسانه های دیجیتال و فضای مجازی را با کمترین آسیب و بیشترین بهره وری به مردم آموزش دهد.

سوخته سرایی، با اشاره به تحریم های دشمنان تصریح کرد: امروزه جامعه ما از تمامی جوانب از سوی دشمنان تحریم شده است و کارآمدترین ابزار دشمنان در این راه نیز رسانه ها هستند.

وی ادامه داد: دشمن از این عرصه برای آسیب رساندن به ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی بهره می گیرد و از آن به عنوان جنگ نرم نیز یاد شده و تنها راه مقابله با آن آشنایی و نهادینه کردن فرهنگ صحیح استفاده از این رسانه هاست.

سوخته سرایی گفت: ایجاد و راه اندازی پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، ایجاد خانه های فرهنگ دیجیتال می تواند به این موضوع کمک کند.

وی یادآور شد: خوشبختانه فضای مجازی در کشور ما در اختیار نیروهای متدین قرار دارد که می توانند آگاهانه از فرهنگ دینی دفاع کنند.

سوخته سرایی، دسترسی به فضای مجازی را فرصت مغتنمی برای ترویج آموزه های دینی دانست و تأکید کرد: با ظرفیتی که توسط دولت در کشور و استان ها ایجاد شده، بهترین و مناسب ترین فرصت برای دفاع از آموزه های فرهنگی و ارزش های دینی را فراهم کرده است.

وی، اتصال استان به شبکه علمی کشور را در بالا بردن و به روز کردن اطلاعات دانشجویان و اساتید و پژوهشگران بسیار مؤثر دانست و افزود: این کار که با همکاری سازمان فناوری اطلاعات کشور انجام شده می تواند سرآغاز تحول بزرگی در زمینه علم آموزی و پژوهش باشد.

معاون استاندار گلستان، از راه اندازی مرکز داده ای در استان خبر داد و تصریح کرد: سازمان فناوری اطلاعات در نظر دارد در سال 90 یکی از مراکز داده ای خود را در استان مستقر کند.

روابط عمومی
۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۱:۲۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500