• اخبار

حمایت جدی از تولید بازی‌های فاخر در دستور کار

حمایت جدی از تولید بازی‌های فاخر در دستور کار
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، با اشاره به حمایت‌های این مرکز از تولید بازی‌های فاخر گفت: ساخت بازی‌های آنلاین با حمایتهای مرکز، توسعه خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، دکتر حسن علیزاده در آیین آغاز به کار انجمن ملی بازی‌سازان انقلاب اسلامی گفت: موضوع تصدی‌گری در ساخت بازی‌های رایانه‌ای در دستور کار مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال قرار ندارد و قرار است که حیطه ورود این مرکز، در حوزه حمایت از تولیدکنندگان بازی‌های فاخر رایانه‌ای باشد.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی در شرایط فعلی کشور افزود: اگرچه بودجه این مرکز کاهش یافته است، اما همچنان موضوع حمایت از بازی‌سازان در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: در ادامه فرهنگ‌سازی‌های استفاده مردم از رسانه‌های دیجیتال در رسانه ملی، قصد داریم تیزرهای جدید فرهنگی را با رویکرد منع کپی‌رایت بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای تولیدی از رسانه ملی پخش نماییم.

به گفته علیزاده، از نیمه دوم شهریورماه به بعد، هر هفته حداقل یک جلسه با بازی‌سازان برگزار خواهد شد تا بتوان به مشکلات آنها رسیدگی و راه را برای ساخت بازی‌های فاخر هموار کرد.

وی اظهار داشت: در حوزه ساخت بازی‌های آنلاین تلاش داریم تا با سیاستگذاری‌های جدید، ضعف‌های موجود را برطرف کنیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به راه‌اندازی انجمن بازی‌سازان انقلاب اسلامی، گفت: راه‌اندازی اتحادیه و انجمن در هر حوزه صنفی، قدرت چانه‌زنی اعضا را افزایش می‌دهد و بر همین اساس قصد داریم در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، از ساخت بازی‌های تولید داخلی فاخر حمایت کرده و مشکلات این حوزه را با کمک اتحادیه‌ای که راه‌اندازی می‌شود، حل و فصل کنیم.

همچنین در این مراسم، کرباسی دبیر انجمن بازی‌سازان انقلاب اسلامی با انتقاد از نبود نگاه خاص به صنعت بازی‌سازی در کشور گفت: اگر بازی، ابزاری برای مقابله با جنگ نرم باشد، باید به این حوزه توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

وی اظهار داشت: ساخت بازی‌هایی مرتبط با فرهنگ و تمدن ایرانی، دفاع مقدس و داستانهای قرآنی باید در دستور کار جدی بازی‌سازان قرار گیرد.

کرباسی از جمله هدفهای راه‌اندازی انجمن بازی‌سازان انقلاب اسلامی را آموزش، تولید، اطلاع‌رسانی و ایجاد ارتباط بین دستگاههای متولی دانست و گفت: بعد از اخذ مجوزهای لازم، انتخابات این انجمن به صورت رسمی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ساخت اولین پروژه از سوی این انجمن اظهار داشت: مجموعه راز روشن، با رویکرد نمایش زندگی یک مامور امنیتی در قالب داستان ملی و انقلاب، به زودی تولید خواهد شد.روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال
۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۳:۲۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500