• اخبار

عرضه نخستین نرم‌افزار چند رسانه‌ای قرآن کریم با قابلیت تغییر نوع خط

عرضه نخستین نرم‌افزار چند رسانه‌ای قرآن کریم با قابلیت تغییر نوع خط
نرم افزار نورصافات، نخستین نرم‌افزار بین‌المللی و چند رسانه‌ای قرآن کریم با طرح آموزش نوین و با قابلیت تغییر نوع خط به 14 قلم اعراب دار در بخش رسانه‌های دیجیتال بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم عرضه شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، نرم‌افزار چندرسانه‌ای نور صافات، برگزیده رتبه دوم چهارمین جشنواره بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال و بهترین اثر مبلغ و مروج معارف اسلامی در نمایشگاه قرآن عرضه شده است.

طه لطفی، مسئول غرفه نور ثمین عرضه کننده نرم افزار چندرسانه ای قرآن کریم با اشاره به مشخصات و قابلیتهای این نرم‌افزار اظهار داشت: نظر به جایگاه والای قرآن کریم در آموزه‌های دینی و تاثیر شگرف آن در رشد و بالندگی جوامع اسلامی، نسبت به استفاده از آموزش مدرن و فناوری روز احساس نیاز می‌شد؛ بر این اساس بر آن شدیم تا نرم‌افزار بین‌المللی چند رسانه‌ای قرآن کریم را با نام نرم افزار جامع آموزشی نور صافات در اختیار استادان، محققان و دانش پژوهان قرآنی قرار دهیم.

وی گفت: در این نرم افزار ضمن پاسداشت متون ارزشمند تفسیری فضای مناسبی را برای انس بیشتر با آیات الهی و بهره مندی روز افزون از دریای بیکران این کتاب آسمانی فراهم آورده ایم.

لطفی از جمله قابلیلتهای این برنامه نرم افزاری را محتوای غنی با امکانات کاربردی مفید خواند و گفت: نرم افزار نورصافات مسیر آموزش و یادگیری و پژوهش را برای دانش پژوهان قرآنی به زبانهای دیگر هموار ساخته است.

وی با اشاره به قابلیت های متنی این نرم افزار گفت: متن کامل قرآن، همراه با قابلیت تغییر نوع خط به 14 قلم اعراب دار، وجود 7 ترجمه فارسی از استادان بزرگی چون دکتر الهی قمشه ای و امید مجد و 8 ترجمه به 7 زبان رایج دنیا مانند انگلیسی، روسی و آلمانی از جمله این قابلیتها است.

لطفی با بیان اینکه این نرم افزار دارای قابلیتهای صوتی، آموزشی و سرگرمی نیز بوده که تمام این قابلیتها به زبانهای بین المللی عرضه شده است، اضافه کرد: این نرم افزار چند رسانه ای با افزایش کاربردهای خود می تواند برای پژوهشگران، دانش پژوهان و علاقه مندان دیگر کشورهای اسلامی قابل استفاده باشد و موجبات نشر بیشتر و بهتر قرآن کریم را فراهم کند.

روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500