• اخبار

18 کشور در مسابقات بین‌المللی جام دیجیتال در ایران حضور می یابند

18 کشور در مسابقات بین‌المللی جام دیجیتال در ایران حضور می یابند
18 کشور برای حضور در نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای «جام دیجیتال»، در ایران حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، رسول رضوانی در حاشیه بازدید از مجتمع فرهنگی دیجیتال آزادی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای «جام دیجیتال» از 17 تا 29 تیر ماه سال جاری، گفت: این مسابقات از 17 تا 23 تیر در مراکز فرهنگی دیجیتال منتخب سراسر کشور به‌صورت استانی برگزار خواهد شد و مرحله کشوری آن از 25 تا 27 تیرماه در تهرن ادامه خواهد داشت.

مدیر برگزاری اولین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای(جام‌دیجیتال)، افزود: مرحله بین‌المللی این مسابقات نیز در روزهای28 و 29 تیر ماه برگزار خواهد شد و 9 کشور عضو اکو و 9 کشور از سایر نقاط دنیا که در بازی‌های رایانه‌ای حرفی برای گفتن دارند، در این مرحله حضور خواهند داشت.    

وی تصریح کرد: مراحل مقدماتی این مسابقات طی دستور العمل مورد توافق سال گذشته با اکو، در این کشورهای انجام شده است؛ اما بازیکنان 9 کشور دیگر همانند آلمان، فرانسه، چین، رومانی، بلغارستان و کره‌جنوبی نیز به ایران دعوت شده‌اند؛ چرا که آنها در این بازی‌های رایانه‌ای دارای عنوان هستند و حضور آنها در افزایش سطح مسابقات موثر خواهد بود.

رضوانی در ادامه با اشاره به علاقه کودکان، نوجوانان و جوانان به انجام بازی‌های رایانه‌ای و فراگیری این بازی‌ها تاکید کرد: در حال حاضر نمی‌توان کودکی در میانگین سنی 7 تا 12 سال پیدا کرد که بازی رایانه‌ای انجام نداده باشد؛ چرا که در حال حاضر این بازی‌های رایانه‌ای جایگزین بازی در کوچه و خیابان شده است که این موضوع نشان می‌دهد که ما باید پیش از گذشته در حوزه بازی‌های رایانه‌ای ورود پیدا کنیم.

وی افزود: استقبال بازیکنان رایانه‌ای از مسابقات جام دیجیتال بسیار قابل توجه بوده است به‌طوری که ظرفیت ثبت‌نام ما 30 هزار نفر بود که در حال حاضر این ظرفیت تکمیل شده و ما در حال تکیل پرونده‌ها هستیم.

رضوانی ادامه داد: برخی مراحل ثبت‌نام را طولانی و زمان‌بر عنوان می‌کنند در حالی که ما سعی داریم با تکمیل حداقل پرونده 5 هزار نفر در مرحله ثبت‌نام، اطلاعات کامل را در اختیار کمیته ملی المپیک قرار دهیم تا طی سال‌های آینده علاوه بر فدراسیون، کنفدراسیون بازی‌های رایانه‌ای را نیز تشکیل دهیم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص بالا بودن هزینه 20 هزارتومانی ثبت نام نیز گفت: برای 6 استان محروم کشور تخفیف 50 درصدی درنظر گرفته شده است، ضمن اینکه هر نمایندگی در استان‌ها نیز می‌تواند به 100 نفر تخفیف 50 درصدی ارائه کند. همچنین در هر استان، می توان 10 نفر را به‌صورت رایگان ثبت‌نام کرد. درحقیقت تلاش ما این است که تمام بازیکنان رایانه‌ای که در این حوزه تلاش می کنند در مسابقات شرکت کنند.

رضوانی استان‌های تهران، اصفهان، کرج، شیراز و مشهد را استان‌هایی عنوان کرد که بیشترین ثبت‌نامی در مسابقات جام‌دیجیتال را داشته‌اند.   

مدیر برگزاری اولین مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای(جام‌دیجیتال) گفت: تشکیل تیم ملی نیز مدنظر برگزاری این مسابقات است تا اعضای در مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای فوتبال حضور داشته باشند. 

روابط‌عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال
۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۵:۰۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500