• اخبار

اختتامیه اولین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه۲ کشور

اختتامیه اولین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه۲ کشور
اختتامیه اولین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه۲ کشور با حضور مدیرکل دفترسیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه علم و فناوری مازندران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال؛ دکتر زهرا پارساپور با تاکید بر ضرورت توجه جدی به حوزه سیاست گذاری در شورای مناطق دانشگاهی گفت: سیاست گذاری فرهنگی و اجتماعی در چارچوب شورای مناطق باید معطوف به نیازها، شرایط و اقتضائات هر منطقه صورت بگیرد. در این خصوص لازم است رویکرد آینده پژوهانه بر حوزه سیاست گذاری فرهنگی حاکم باشد و برای آینده برنامه ریزی شود. وی افزود: مساله اصلی در منطقه دو دانشگاهی کشور، مسائل زیست محیطی است که باید مورد توجه و اهتمام جدی واقع شود. ایجاد و توسعه حوزه های بین رشته ای در دانشگاه های منطقه می تواند به حل مسائل زیست محیطی کمک شایانی کند.

بخش دیگر این نشست به برپایی کارگاه تخصصی فضای مجازی و سواد رسانه ای اختصاص داشت. در این کارگاه به بررسی ظرفیت های آموزش عالی در فضای مجازی و نقش دانشگاه در ترویج و ارتقا سواد رسانه ای جامعه پرداخته شد. دکتر افراسیابی، معاون مرکز فناوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این کارگاه به ترسیم وضع موجود دانشجویان و دانشگاه در فضای مجازی و تبیین ضرورت های ایفای نقش آموزش عالی و دانشگاه در این فضا اشاره کرد. وی استفاده از ابزارهای تخصصی فضای مجازی برای آموزش و پژوهش را لازمه ارتقا سواد رسانه ای دانشگاهیان عنوان کرد.

قبل از برگزاری مراسم اختتامیه، دکتر پارساپور با حضور در مقبره الشهدای دانشگاه علم و فناوری مازندران به مقام شامخ شهدای گمنام ادای احترام نمود.

 

۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500