• اخبار

زنجان، میزبان کنفرانس بین المللی CICIS 2012

زنجان، میزبان کنفرانس بین المللی CICIS 2012
دبیر کنفرانس بین المللی موضوعات نوین در علوم کامپیوتر و اطلاعات، گفت: کنفرانس بین المللی 'CICIS 2012 با همکاری مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجتیال، 9 تا 11 خردادماه جاری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، دکتر بهرام صادقی بی‌غم با اشاره به برگزاری کنفرانس بین‌المللی CICIS 2012 9 تا 11 خردادماه در دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان گفت: داوری مقالات دریافت شده توسط دبیرخانه به اتمام رسیده؛ این در شرایطی است که پس از داوری 290 مقاله دریافت شده، 50 عنوان برای ارائه شفاهی و 93 عنوان به صورت پوستر در این کنفرانس برگزیده شده است.

 مشاور رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اشاره به مردود شدن 143 عنوان مقاله طی داوری‌ها، افزود: با توجه به اینکه مقرر بود در سومین کنفرانس CICIS مقالات فقط به زبان انگلیسی و در قالب لتکس "ویرایشگر مقالات علمی" نوشته شود، پیش بینی می شد تعداد مقالات ارسال شده نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کند.

وی تصریح کرد: در این همایش علاوه بر 50 مقاله شفاهی ارائه شده شش استاد نیز به سخنرانی خواهند پرداخت.

رئیس بخش های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان، از حضور اساتید مدعو از کشورهای آلمان، اتریش، دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه تبریز خبرداد و گفت:‌ در کنار برنامه ریزی برای سخنرانی این اساتید، به منظور بهره گیری تمامی شرکت کنندگان از مباحث مورد پیگیری و علاقه، مقالات در دو و گاه سه سالن به صورت همزمان ارائه خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه سخنرانی ها هم اکنون در سایت همایش به آدرس www.cicis.ir موجود است.

صادقی، افزود: به منظور افزایش سطح کیفی مقالات ارائه شده در این کنفرانس و بهبود تولیدات علمی، تا جای ممکن نظر داوران به نویسندگان مقالات ارسال و انتقادات لازم در این زمینه به آنان اطلاع رسانی می شود.

دبیر کنفرانس بین المللی CICIS 2012 خاطرنشان کرد: علاوه بر موضوعات کلی در تمام زمینه­های کامپیوتر، امسال تمرکز ویژه ای روی الگوریتم های هندسی و گراف و سیستم های هوشمند وجود دارد.

وی موضوع سیستم های هوشمند را برای افزایش کیفیت محصولات نرم افزاری در کنار کمیت آنها دانست و ادامه داد: به نظر می رسد تعامل قابل توجهی میان افراد علمی و خبره در زمینه طراحی نرم افزارهای با کیفیت وجود نداشته و کنفرانس موضوعات نوین در علوم کامپیوتر و اطلاعات، با طرح این موضوع در تلاش برای آشنا سازی این دو قطب با یکدیگر و ورود تولیدات رایانه ای با کیفیت تر به بازار برآمده است.

به گفته صادقی، در این زمینه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اهداف بنیادین و مهمی دارد که سعی می­شود در این همایش به این اهداف نگاه ویژه کرد.

وی، بیوانفورماتیک را از دیگر موضوعات مطرح و یکی از نیازهای جدی کشور در عرصه فناوری اطلاعات دانست و اظهار کرد: با احتساب توانمندی های موجود در میان پژوهشگران، این موضوع برای سومین دوره کنفرانس علوم نوین کامپیوتر انتخاب و مطرح شده است.

رئیس بخش های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان، عمومی سازی فناوری اطلاعات را موضوعات دیگر مطرح شده برای این کنفرانس دانست و گفت: این موضوع با هدف سوق دادن نگرش مردم و جامعه به سوی نگاه علمی به فناوری اطلاعات مطرح شده است.

وی با بیان اینکه موافقان با اصول این کنفرانس می توانند از سال های آینده اجرای آن را بر عهده بگیرند، خاطرنشان کرد: این همایش علمی می تواند به صورت دوره ای در مراکز علمی و انشگاه های مختلف برگزار شود.

روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال
۲ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500