• اخبار

وزارت ارشاد نقش مستقلی در قبال فیلترینگ وب سایت ها ندارد

وزارت ارشاد  نقش مستقلی در قبال فیلترینگ وب سایت ها ندارد
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ نقش مستقلی در قبال فیلترینگ وب سایت ها ندارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین­ الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال، حسن علیزاده، مشاور وزیر و رئیس مرکز با اعلام این خبر گفت: کارگروه تعیین مصادیق مجرنامه که از 14 نهاد و سازمان دولتی و عمومی تشکیل شده مسئولیت فیلترینگ و رفع فیلترینگ را بر عهده دارد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از چهارده عضو این کارگروه و با یک حق رای است.

به گفته وی , مسئولیت این کارگروه بر عهده دادستان کل کشور است.

وی همچین در مورد نحوه تصمیم گیری این کار گروه با اشاره به آئین­ نامه مصادیق مجرمانه گفت: این مرکز در مورد تارنماهایی که مصادیق مجرنامه داشته باشد نظر خود را به کارگروه اعلام می­ نماید که ممکن است پذیرفته یا رد شود.

علیزاده در خصوص نحوه سامان­دهی پایگاه­های اینترنتی نیز ابراز داشت: با ابلاغ آئین­ نامه جدید توسط وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، نظارت و ساماندهی نشریات الکترونیک و خبرگزاری­ها بر عهده معاونت مطبوعاتی است و سایر پایگاه­های اینترنتی توسط مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سامان­دهی و حمایت خواهند شد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۴:۱۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500