• اخبار

راه‌اندازی مراکز فرهنگی دیجیتال در یزد

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد گفت:مراکز فرهنگی دیجیتال، برای استفاده بهینه از فناوری اطلاعاتی و ارتباطی و برای تحقق اهداف فرهنگی نظام در یزد راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد گفت:مراکز فرهنگی دیجیتال، برای استفاده بهینه از فناوری اطلاعاتی و ارتباطی و برای تحقق اهداف فرهنگی نظام  در یزد راه‌اندازی می‌شود.

محمود عالیشوندی در جمع مدیران و اعضای مراکز فرهنگی دیجیتال اظهار داشت: این مراکز در قالب مجتمع ها و خانه های فرهنگی دیجیتال برای بهره گیری صحیح از ظرفیت ها و فرصت های فناوری اطلاعات در بخش فرهنگ و نیز مقابله با چالش های این فضای مهم و اثرگذار فرهنگی فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: تاکنون مجوز راه اندازی 12مرکز فرهنگی دیجتال در استان صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی و تقویت ظرفیت های بخش فرهنگ و بستر سازی برای تولید انبوه محتوای دیجیتال هماهنگ با ارزش های انقلاب اسلامی، تبلیغ و ترویج محصولات فرهنگی مناسب تولید شده در کشور، همگانی کردن تولید محتوای دیجیتال از طریق آموزش های تخصصی و عمومی ارایه شده در شبکه ملی فرهنگ و فراهم کردن بستر لازم برای ارتباط مؤثر فعالان فرهنگی در کشور از دیگر اهداف ایحاد مراکز فرهنگی دیجیتال در استان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین با بیان اینکه این مراکز فرهنگی در موسسه های قرآنی و فرهنگی و نیز در کانون های فرهنگی هنری مساجد و کتابخانه های عمومی و بقاع متبرکه استان راه اندازی می شوند، گفت: فعالیت این مراکز در 8بخش نرم افزارهای رایانه ای، اینترنت پاک، بازی های رایانه ای، محتوای همراه، خدمات الکترونیک،آموزش، کارگاه تخصصی تولید و ابزارهای پیشرفته تولید است.

 

۲۵ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۱۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500