اخبار

نمایشگاه رسانه های دیجیتال دو سال یک بار در خراسان جنوبی برگزار می شود

نمایشگاه رسانه های دیجیتال دو سال یک بار در  خراسان جنوبی برگزار می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری هر دو سال یک بار نمایشگاه رسانه های دیجیتال خراسان جنوبی خبر داد و افزود: برای برگزاری سالانه این نمایشگاه باید بستر های لازم فراهم شود.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین ­الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مطهری فر شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از نمایشگاه رسانه­ های دیجیتال خراسان جنوبی و در مصاحبه با ستاد خبری نخستین نمایشگاه رسانه­ های دیجیتال بیرجند، اظهار داشت: برای برگزاری این نمایشگاه برنامه ریزی­ هایی از سال قبل صورت گرفته بود.

وی افزود: اما از آن جایی که مشکلات اعتباری داشتیم، منتظر ماندیم تا زمینه­ های لازم برای برگزاری این نمایشگاه آماده شود که خوشبختانه امسال و با اعلام میزان اعتبار شاخص­های فرهنگی استان، قادر به برگزاری آن شدیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: به منظور برگزاری نمایشگاهی در شأن مردم خراسان جنوبی از 60 شرکت معتبر کشوری که حدود 7 هزار عنوان نرم افزار را ارائه کرده­ اند دعوت کردیم.

مطهری فر ادامه داد: هم­چنین هشت دستگاه اداری استانی نیز با ارائه پنج نرم افزار در این نمایشگاه شرکت کرده و محصولات خود را به بازدید عموم گذاشته­ اند.

وی با اشاره به جنگ گسترده و روزافزون دشمن در زمینه­ های رسانه­ای ابراز داشت: ما قصد داریم که با برگزاری این چنین نمایشگاه­هایی در زمینه جنگ نرم اطلاع رسانی­ هایی به مردم داشته باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: شاید گروه­های سنی مختلف نسبت به این مسئله بیگانه باشند و بعضی اوقات ورود به فضای مجازی از سوی افراد مختلف بدون هدف خاصی صورت گیرد، که می­تواند آسیب هایی رادر پی داشته باشد.

مطهری فر اضافه کرد: این نمایشگاه فرصتی است تا با استفاده از آن، به تهدیدها و فرصت­های موجود در فضای مجازی اشاره کرده و مردم را با آن آشنا کنیم.

وی با اشاره به وجود بخش­های تخصصی در نمایشگاه، تصریح کرد: برگزاری کارگروه­های مبارزه با جنگ نرم موفقیت آمیز بوده و سبب آگاهی بخشی به مردم در این زمینه شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: برنامه ریزی­ هایی برای برگزاری این نمایشگاه در سال­های آینده نیز داریم که امیدواریم که به نتیجه برسد.

مطهری فر ادامه داد: مشکلات عدیده­ ای در موضوع فضای مجازی در سطح کشور وجود دارد که برگزاری این چنین نمایشگاه­هایی می­ تواند در آگاهی بخشی به مردم به منظور کاهش این مشکلات موثر باشد.

وی با اشاره به بازدید گسترده مردم از نمایشگاه رسانه­های دیجیتال ابراز داشت: ما در سال­های گذشته که نمایشگاه­های کتاب را برگزار می­کنیم فقط یک یا دو مرتبه این چنین حضور پر رنگی را شاهد بوده­ایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: این حضور گسترده مردم، انگیزه مضاعفی را به برگزار کنندگان نمایشگاه می­ دهد تا به برگزاری این نمایشگاه­ها در سال­های آینده نیز ادامه دهند.

مطهری فر یکی از اهداف نمایشگاه را ایجاد فضای رقابتی در بین شرکت کنندگان دانست و افزود: وجود نرم افزارهای متفاوت و ایجاد رقابت در بین شرکت کنندگان استانی می­تواند به پیشرفت نرم افزاری استان کمک کند.

وی ادامه داد: خود شرکت کنندگان نیز از برگزاری این نمایشگاه و به وجود آمدن زمینه رقابت سالم در بین شرکت های مختلف ابراز رضایت می­کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تعداد استان­های شرکت کننده در این نمایشگاه را هفت عدد دانست و افزود: استان­ های قم، اصفهان، همدان، تهران، یزد، کرمان و خراسان رضوی به همراه استان خراسان جنوبی در این نمایشگاه شرکت دارند.

مطهری فر موسسه­ های شرکت کننده در نمایشگاه را جزء بهترین شرکت­های موجود در زمینه رسانه­ ای در سطح کشور دانست و افزود: سایر استان­های توانمند در زمینه رسانه­ای نیز آمادگی خود برای حضور در نمایشگاه­هایی که در آینده برگزار خواهد شد را اعلام کرده­اند.

وی برگزاری نمایشگاه را در راستای پیشرفت حوزه رسانه ­های دیجیتال استان موثر دانست و ادامه داد: تا قبل از این، افراد فعال در سطح استان گمان می­کردند که جای پیشرفتی وجود ندارد اما با برگزاری این نمایشگاه، افراد مرتبط با انگیزه بیشتری به تلاش خود برای رسیدن به سطح اول کشور ادامه خواهند داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در رابطه با به سرانجام رسیدن شبکه ملی فرهنگ در استان، ابراز  داشت: مصوبه آن را دریافت کرده و تلاش­هایی هم صورت گرفته است و فقط منتظر ایجاد فضایی مناسب برای اجرای این شبکه در سطح استان هستیم.

مطهری فر در رابطه با برگزاری سالیانه این نمایشگاه ابراز داشت: باید ببینیم که آیا امکانات استان اجازه برگزاری هر ساله این نمایشگاه را به ما می­دهد که البته تا الان تصمیم برای برگزاری این نمایشگاه به صورت دوساله گرفته شده است.

وی در پاسخ به این سوال که خراسان جنوبی از نظر رسانه­های دیجیتال در چه سطحی قرار دارد، گفت: تحقیقی در این زمینه صورت نگرفته است، اما قطعاً مسئولان دولتی نگاه ویژه­ای به استان خراسان جنوبی دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: استان فعالیت­هایی را در این زمینه آغاز کرده و امیدواریم که با ادامه یافتن این فعالیت­ها، به جایگاه قابل توجهی دست یابد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۹
روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید