• اخبار

عرضه 7 هزار عنوان نرم‌افزار در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در خراسان جنوبی

عرضه 7 هزار عنوان نرم‌افزار در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در خراسان جنوبی
قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از عرضه 7 هزار عنوان نرم‌افزار در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین­الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال، محمد حسین جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال بیرجند اظهار داشت: این نمایشگاه برای نخستین بار در استان خراسان جنوبی برگزار شده است.

وی افزود: این نمایشگاه از 26 بهمن‌ماه سال جاری به مدت پنج روز از سوی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به جزئیات برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه تخصصی 7 هزار عنوان نرم‌افزار در معرض دید و فروش برای مردم قرار گرفته است.

جعفری ادامه داد: در این نمایشگاه ما شاهد حضور شرکت‌های نرم‌افزاری فعال از استان‌های قم، تهران، خراسان رضوی، همدان، فارس و خراسان جنوبی هستیم که مجموعه رسانه‌های دیجیتال در این نمایشگاه حضور فعال دارند و این نمایشگاه با استقبال این مجموعه‌ها مواجه شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر حضور شرکت‌های نرم‌افزاری و رسانه‌ای هشت دستگاه دولتی خراسان جنوبی از جمله حوزه هنری استان در این نمایشگاه حضور فعال دارند.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به برنامه‌های جانبی این نمایشگاه نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری کلاس‌های کارآفرینی اینترنتی از جمله این برنامه‌ها است.

وی به وظایف مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد اشاره کرد و یادآور شد: وظیفه این مرکز حمایت و بسترسازی برای تولید محصولات فاخر دیجیتال مبتنی بر فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی و نیز تلاش برای توسعه کمی و کیفی رسانه‌های دیجیتال است.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بر حمایت از توسعه کمی و کیفی رسانه‌های دیجیتال و کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش فرهنگ و همچنین صادرات رسانه‌ها و آثار فرهنگی و هنری و قومی داخلی به خارج از کشور تاکید کرد.

جعفری خواستار حمایت از انجام فعالیت‌های پژوهشی، در حوزه رسانه‌های دیجیتال و تعامل فرهنگ و فناوری اطلاعات و ارتباطات شد.

روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500