• اخبار

افتتاح چهار خانه فرهنگ دیجیتال در استان فارس

افتتاح چهار خانه فرهنگ دیجیتال در استان فارس
چهار خانه فرهنگ دیجیتال در استان فارس با حضور معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه ­های دیجیتال، امروز (24 بهمن)  آیین افتتاح چهار خانه فرهنگ دیجیتال با حضور  معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال برگزار شد.

محمد صادق افراسیابی  در آیین افتتاح اولین مرکز رسانه­های دیجیتال در استان فارس گفت: اتفاقی که قرار است در خانه­ های دیجیتال بیفتد این است که مردم از نرم افزار های حوزه ­های مختلف از جمله خانواده، کودکان و نوجوانان، کاربردی، فنی و مهندسی، بازی و سرگرمی­های دیجیتال، آموزش و علوم پایه، انقلاب، دفاع مقدس، رهبری، تلفن همراه، خط و زبان فارسی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: از طریق خرید نرم افزار های مفید در حقیقت شاهد این هستیم که در هر خانه فرهنگی دیجیتال یک بازار محلی برای خرید و فروش نرم افزارهای پرمحتوا و غنی که دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، ایجاد شود.

افراسیابی با اشاره به تاسیس 500 خانه فرهنگی دیجیتال تا شهریور ماه سال آینده در کشور، تاکید کرد: کانون­های فرهنگی هنری مساجد با توجه به وجود پتانسیل­های لازم به عنوان یکی از مکان­های اصلی برای تأسیس خانه­های فرهنگی دیجیتال در نظر گرفته شده است.

وی از استقبال خوب اهالی مسجد از خانه­ های فرهنگ دیجیتال راه اندازی شده خبر داد و افزود: کانون­های مساجدی که احساس می­ کنند ظرفیت تأسیس این مراکز را دارند می­ توانند درخواست خود را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارائه دهند.

معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: پس از ارسال درخواست به این مرکز و بازدید کارشناسان، تجهیزات لازم جهت تاسیس خانه فرهنگی دیجیتال ارسال می­شود.

افراسیابی هم­چنین گفت: در خانه­های فرهنگ دیجیتال بنا داریم تا موضوع اینترنت پاک نیز دنبال شود تا دسترسی به پایگاه­های مفید برای مردم فراهم شود.

اولین مرکز رسانه­ های دیجیتال در فارس با حضور معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سرپرست دبیرخانه کانون­های فرهنگی هنری مساجد استان در بیت الزهرا(س) شیراز آغاز به کار کرد.

روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۲۵ بهمن ۱۳۹۰ ۱۵:۳۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500