• اخبار

آینده متفاوت بازی ها با توجه به فروش 10 میلیارد دلاری شرکت سازنده کلش آو کلنز

آینده متفاوت بازی ها با توجه به فروش 10 میلیارد دلاری شرکت سازنده کلش آو کلنز
رشد بالا و غیر قابل تصور بازی های موبایلی در سال های اخیر، آنها را به مهره غالب در صنعت بازی ها تبدیل خواهد کرد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، امروزه با خرید 10 میلیارد دلاری شرکت سازنده بازی کلش آو کلنز یعنی سوپرسِل (Supercell) توسط شرکت بزرگ بازی Tencent، شاهد  تغییری بزرگ در صنعت بازی ها هستیم. این امر نشان می دهد که یک شرکت بازی سازی موبایل،  تنها با چهار بازی (Clash Royale، Boom Beach، Hay Day و کلش آو کلنز)، اکنون بیش از دو برابر شرکت سازنده Minecraft که در سال 2014 با 2.5 میلیارد دلار به مایکروسافت فروخته شد، ارزش دارد.

شرکت سوپرسِل نزدیک به دوبرابر ارزش مشترک یوتیوب و LucasFilm، فروش داشته است و تنها بازی ای که به گرد پای معامله شرکت سوپرسِل می رسد، شرکت King، سازنده سری بازی های Candy Crush Saga است که به ارزش 5 میلیارد دلار فروخته شده است.

ارزش نسبی بازی موبایلی، تا حد زیادی از این حقیقت ساده منشأ می گیرد که بسیاری از مردم جهان اکنون یک گوشی هوشمند در جیبشان دارند و علاقمند به دانلود و بازی رایگان روی آن ها هستند. سوپرسِل مدعی است که در مجموع روزانه 100 میلیون کاربر برای چهار بازی خود دارد. این مقدار نزدیک به 10 درصد از کل کاربران بازی مویایلی در سراسر جهان است و همچنین به 50 درصد از کل بازی کنان کنسول فروخته شده است.

گزارشی در خصوص سرانه دیجیتال، نشان می دهد که قاره آسیا کلید این تغییرات است و تا سال 2018، 50 درصد از درآمد کل بازی های موبایلی را کسب خواهد کرد. این امر خرید بازی بزرگ کلش آو کلنز توسط شرکت چینی را نیز توضیح می دهد.

این گزارش بیان می کند که ارزش کل بازار بازی های موبایلی در دو سال به 45 میلیارد دلار خواهد رسید که در واقع 40 درصد از کل بازار بازی ها است. در مقایسه با دهه گذشته که بازی های موبایلی به سختی یک نوسان گذرای آماری را به خود اختصاص داده بود، چنین آماری بسیار شگفت انگیز است.

البته این امر نباید بازی کنان بازی های غیر موبایلی را نگران کند زیرا بازی های کنسولی و رایانه ای هم در واقع در سال های آتی رشد خواهند داشت. نکته مهم این است که بازی های موبایلی با سرعت بیشتری رشد خواهند کرد و به بازار دیگر انواع بازی ها لطمه ای نخواهند رساند.

در نهایت، شرکت سوپرسِل نشان داد که بازی های موبایلی به سرعت در حال تبدیل شدن به مرکز تمرکز صنعت جهانی بازی و سرمایه های این حوزه هستند. اما این به معنای تنها تمرکز بازار نیست و بازی های موبایلی، بازی های دیگر بستر ها را کنار نخواهد زد.

ars technica
۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۵:۰۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500