• اخبار

نرم‌افزار‌های فرهنگی فاخر در نمایشگاه رسانه های دیجیتال رونمایی می شوند

نرم‌افزار‌های فرهنگی فاخر در نمایشگاه رسانه های دیجیتال رونمایی  می شوند
مدیر امور بسته های نرم افزاری گفت: در پنجمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال از بهترین نرم‌افزار‌های فرهنگی فاخر که در داخل کشور تولید شده باشد رونمایی خواهد شد.
 
 علی جاودانی در گفت‌‌و‌گو با روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: در بخش نرم‌افزارهای رسانه ای محصولات تولید شده در این حوزه که قابلیت عرضه به مخاطبان را  دارد ارائه می شود.
به گفته وی در این بخش نرم‌افزار‌های آموزشی، کودک و نوجوان، مذهبی و فرهنگی و نرم‌افزار‌های کاربردی عرضه می شود.
جاودانی از بخش نرم‌افزار‌های رسانه‌ای بعنوان بزرگترین بخش در دوره های گذشته نمایشگاه یاد کرد که همواره با استقبال خوبی نیز همراه بوده است.
وی در تشریح اهداف بخش نرم افزارهای رسانه ای,‌ فرهنگ‌‌سازی و نحوه استفاده درست از این نرم‌افزار‌ها را از اولویت‌های هدف‌گذاری در این بخش عنوان کرد.
وی افزود: با ارائه نرم‌افزار‌های مورد تائید و دارای مجوز وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی سعی شده است تا مخاطبان از این فضا استفاده کرده و به سهولت نسبت  به تهیه نرم‌افزار دلخواه خود اقدام نمایند.
به گفته جاودانی, حضور نرم‌افزار‌های فاخر و ارائه این محصولات با تخفیف ویژه از دیگر اهداف این بخش است تا هم مخاطبان به راحتی بتوانند از این نرم‌افزار‌های فاخر استفاده کنند و هم صاحبان نرم افزارها از منافع حاصل از فروش بهره ببرند.
مدیر امور بسته های نرم افزاری به برنامه‌های این بخش در نمایشگاه اشاره کرد و گفت: امسال در بخش نرم افزارهای رسانه‌ای واحدی برای معرفی واحد امور بسته‌های نرم‌افزاری مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال اختصاص  می یابد تا  روال ثبت نرم افزار را برای مخاطبان توضیح دهد.
وی ادامه افزود: اختصاص غرفه ای رایگان و یا با تعرفه بسیار اندک برای شرکت‌های ارائه کننده اولین نرم‌افزار با نام غرفه تولید‌کنندگان نوپا از جمله دیگر برنامه های جشنواره رسانه‌های دیجیتال می باشد.
جاودانی خاطرنشان کرد: امکانی فراهم شده است تا مخاطبان بتوانند به نرم‌افزار مورد علاقه خود نمره و امتیاز دهند و در آخر نرم‌افزار  منتخب آنان  در مراسم ویژه به میهمانان و اصحاب رسانه معرفی می شود.
مدیر امور بسته های نرم افزاری, رو‌نمایی و معرفی روزانه نرم‌افزار‌های فاخر تولید شده در یک سال گذشته را از دیگر برنامه‌های این بخش خواند و اعلام کرد:‌ برنامه هم‌اندیشی و نشست با فعالان این حوزه است با موضوعات مختلف مانند: «فرهنگ سازی‌هلوگرام»، «برند‌سازی در نرم‌افزار»، «بررسی مشکلات ثبت نرم‌افزار»، «تولید نرم‌افزار»، «توزیع نرم‌افزار»، «بررسی چگونگی حضور اثار اورجینال خارجی در بازار»، «قیمتگذاری برای نرم‌افزار» و موضوعات مختلف دیگر از دیگر برنامه های این بخش در نمایشگاه می باشد.
جاودانی مسابقات را از دیگر برنامه‌های این بخش اعلام کرده و افزود:‌ بحث مسابقات نرم افزاری و اطلاع رسانی از دیگر برنامه‌های بخش نرم‌افزار‌های رسانه‌ای است که به صورت حضوری و به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود، مسابقات حضوری برای مخاطبان داخل نمایشگاه است که با پیامک و یا ارتباط مستقیم با مخاطبان برگزار می‌شود.
وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: از جمله موضوعاتی که  برای  مسابقات در نظر گرفته شده است « نحوه استفاده از فضای مجازی»، « نحوه استفاده از رایانه برای سنین مختلف نرم‌افزاری» است که جوایز این مسابقات نیز از جنس نرم‌افزار است.
روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال
۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۱۷:۴۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500