• اخبار

آمار مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های غیراخلاقی غیر قابل استناد است

آمار مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های غیراخلاقی غیر قابل استناد است
معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آمار ارائه شده اخیر درباره میزان مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های غیراخلاقی، غلط و غیرقابل استناد است.

 مهدی صرامی  درباره اظهارنظر اخیر صورت گرفته درباره آمار مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های غیراخلاقی و آمار خاصی که به "ارتش سایبری سپاه" منتسب شده است، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات و اخبار موثق، آماری که از سوی این فرد مستند به تحقیقات مرکزی به نام "ارتش سایبری سپاه" منتشر شده، غلط و غیرقابل استناد است.
وی ادامه داد: آنچه که بیشتر درباره ارتش سایبری سپاه شنیده می‌شود مربوط به رسانه‌های خارجی و ضد‌انقلاب است.
معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر‌نشان کرد: با توجه به ابهامات درخصوص وجود نهادی به نام "ارتش سایبری سپاه" لذا تحقیقات و آماری هم که به چنین نهادی نسبت داده می‌شود، اساسا مخدوش است.
صرامی ضمن نادرست دانستن آمار اخیر ارائه شده در رابطه با میزان مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های غیراخلاقی تصریح کرد: آماری که در اظهارات اخیر ادعا شده به هیچ وجه با واقعیت‌های جامعه ایرانی و کاربران فضای مجازی در ایران منطبق نیست و ارائه چنین آمار ناصحیحی از سوی برخی، تأمل‌برانگیز است.
وی متذکر شد: تاکنون در کشور آمار رسمی درباره میزان مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های غیراخلاقی منتشر نشده و هیچ مرجع رسمی نیز آماری در این خصوص ارائه نکرده است به ویژه اینکه آمار ارائه شده به تفکیک شهر یا استان نیز باشد.

ارائه آمار مراجعه به سایت‌های اینترنتی صرفا از سوی مراجع رسمی

صرامی هرگونه اظهارنظر درباره آمار مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های اینترنتی را تنها از سوی مراجع رسمی متولی این امر از جمله وزارت ارتباطات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا مراکز آمار رسمی مانند مرکز آمار ایران معتبر دانست و گفت: تاکنون منابع رسمی که بتوانند چنین آماری را ارائه کنند، هیچ یک از آمار ارائه شده اخیر را تأیید نکرده‌اند.
معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر باید توجه داشت که حتی هیچ یک از پایگاه‌هایی شناخته شده جهانی که حوزه اصلی فعالیت آنها در زمینه ارائه میزان مراجعه کاربران اینترنتی به سایت‌های مختلف است نیز چنین آماری را درباه کاربران ایرانی تایید نکرده‌اند و این در حالی است که این پایگاه‌های اینترنتی متعلق به خود غربی‌ها است.
وی افزود: حتی آمار نزدیک به آمار ادعایی نیز از سوی این پایگاه‌های مشهور جهانی ارائه نشده است.

باور‌های دینی و اعتقادی عمیق و مستحکم جامعه ایرانی

صرامی در ادامه با اشاره به جایگاه جامعه ایرانی و عمق باورهای دینی و اعتقادی مردم کشورمان اظهار داشت: آنچه که امروز در رابطه با جامعه ایرانی واقعیت دارد به هیچ عنوان با آمار مخدوش ارائه شده اخیر تطبیق ندارد.

وی ادامه داد: چرا که بر اساس اظهارنظر بزرگان نظام و نظرات بسیاری از کارشناسان امر، جامعه ایرانی، جامعه‌ای با پشتوانه‌های‌ قوی اعتقادی، دینی و مذهبی است که نسبت به بسیاری از کشورهای جهان و به‌ویژه در مقایسه با کشورهای غربی از بنیه‌های بسیار محکم اخلاقی و اعتقادی برخوردار است.

مراقب جنگ نرم دشمنان و سوء‌استفاده آنان باشیم


معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: البته هیچ فردی منکر برخی آسیب‌های اجتماعی جامعه و اثرات و تبعات سوء برخی از رسانه‌های نوین مانند اینترنت و یا ماهواره بر جامعه ایرانی نیست اما این انتظار از دلسوزان نظام می‌رود که بر اساس آمارها و داده‌های غلط به گونه‌ای اظهارنظر نکنند که موجبات و زمینه سوء‌استفاده دشمنان نظام و ملت ایران را فراهم کنند.
صرامی تصریح کرد: در هجمه سنگین جنگ نرم دشمنان به نظام و ملت ایران برخی اظهارنظرهای نسنجیده بر‌اساس آمار‌های غلط می‌تواند زمینه سوء‌استفاده حداکثری دشمنان را فراهم آورد.
شایان ذکر است اخیرا رسانه‌‌های ضد انقلاب به نقل از فردی غیرمسئول، آماری را در زمینه مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های غیراخلاقی منتشر کرده‌اند که بررسی‌ها نشان می‌دهد اصل این آمار از اساس اشتباه بوده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000075
۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۵۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500