• اخبار

نشست تبادل تجربیات مدیران ارشاد برگزار شد

نشست تبادل تجربیات مدیران ارشاد برگزار شد
در نخستین روز اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها؛ مدیران سه استان کرمانشاه، تهران و زنجان تجربه‌های مدیریتی خود را در نشستی برای مدیران دیگر استان‎ها بیان کردند.

نشست تبادل تجربیات مدیرتی ادارات ارشاد استانی عصر شنبه و در روز نخست اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها با سخنرانیابراهیم رحیمی زنگنه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و ناصر مقدم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار شد.

در این نشست رحیمی زنگنه درباره تجربیات مدیریتی خود در اداره کل ارشاد استان کرمانشاه با بیان اینکه فرهنگ اساس توسعه در جامعه انسانی است گفت: اگر فرهنگ یک جامعه به درستی شکل نگرفته باشد آن جامعه به توسعه پایدار نخواهد رسید.

وی افزود: اولویت فرهنگ باید در کشور به یک گفتمان تبدیل شود و فرهنگ کار، فرهنگ مطالعه،‌ فرهنگ شهروندی، فرهنگ ترجیح منافع عمومی به منافع شخصی و ... فراگیر شود زیرا اگر این موارد حل نشود توسعه نیز در کشور ما روی نخواهد داد.

مدیر کل استان کرمانشاه با انتقاد از بودجه ناچیز ادارات ارشاد استانی اظهار کرد: یکی از مسائلی که ما در استان کرمانشاه با آن مواجه بودیم نگهداری از مراکز و مجتمع‎های فرهنگی کرمانشاه بود. دو مجتمع انتظار و شهید آوینی کرمانشاه به دلیل هزینه‌های نگهداری خالی مانده بود اما ما  با هزینه بسیار کم در مجتمع انتظار جلسات سخنرانی، کنسرت و تئاتر برگزار کردیم . برای موسیقی ما هیچ هزینه‌ای نکردیم و این بخش آن قدر پیشرفت کرده است که تا 20 مهر ماه همه پنجشنبه‌های ما برای کنسرت رزرو شده است و گروه‌های استان تنها هزینه اجاره سالن را می‌پردازند. در مجتمع شهید آوینی نیز هر چهارشنبه کاروان فرهنگی هنری یکی از شهرستان‌های استان برنامه‌های در زمینه‌های مختلفی هنری و ادبی برگزار می‎کند و مردم کرمانشاه همگی با این برنامه‌ها آشنا هستند.

پس از وی ضرغامی، مدیر کل ارشاد استان تهران درباره تجربیان اداره این استان در زمینه مستندسازی اطلاعات گفت: مهمترین بخش تجربه مدیریتی بحث مستندسازی است. متاسفانه بیشتر اوقات این فرآیند انجام نمی‎شود و به همین دلیل هیچ سابقه‌ای برای مدیر یا دولت بعدی وجود ندارد تا بر اساس آن تجارب بتواند موانع و مشکلات کار خود را مرتفع کند.

وی ادامه داد: مستندسازی مکتوب مهمترین شکل مستند سازی است، البته تاریخ شفاهی نیز یکی دیگر از انواع این کار است که در همه کشورها به آن توجه می‌شود.

همچنین مقدم، مدیرکل ارشاد استان زنجان درباره مشکلات اداره مجتمع‌های فرهنگی گفت: اداره مجتمع‌های فرهنگی از نظر کمبود نیروی انسانی و هزینه نگهداری بسیار مشکل است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم این مجتمع‌ها را به بخش دولتی واگذار کنیم.

وی افزود: دلیل اینکه ما به این سمت حرکت کرده‌ایم، کاهش تصدی‌گری دولتی، مشارکت بخش غیر دولتی و کاهش هزینه‎های اداره کل ارشاد استان بود.

مقدم با بیان اینکه ما برای این کار تنها مدیریت این مجتمع‎ها را به بخش خصوصی واگذار کردیم زیرا هم در بخش خصوصی توانایی خرید این مجتمع‌ها وجود نداشت و هم اجاره دادن آنها کار پردردسری برای ما بود.

نخستین اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها تا سه شنبه 21 مردادماه ادامه دارد.

روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۱۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500