• اخبار

رحیم خیاطی: تولیدات فاخر مذهبی دیجیتال در نمایشگاه رونمایی می شوند

رحیم خیاطی: تولیدات فاخر مذهبی دیجیتال در نمایشگاه رونمایی می شوند
نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور گسترده رسانه های مذهبی دیجیتال در قالب یک بخش 2500 متری، با حضور 89 شرکت نرم افزاری، برپایی روزانه کارگاه های آموزشی، معرفی نرم افزارهای برتر و رونمایی از تولیدات نرم افزاری فاخر مذهبی آغاز به کار کرد.
نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور گسترده رسانه های مذهبی دیجیتال در قالب یک بخش 2500 متری، با حضور 89 شرکت نرم افزاری، برپایی روزانه کارگاه های آموزشی، معرفی نرم افزارهای برتر و رونمایی از تولیدات نرم افزاری فاخر مذهبی آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، رحیم خیاطی، معاون اجرایی بخش رسانه های دیجیتال نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بیان کرد: امسال برای اولین بار مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه بین المللی قرآن بخشی با عنوان «رسانه های دیجیتال» را راه اندازی کرده است.
وی بیان کرد: این بخش 2500 متر فضا در اختیار دارد که در آن 89 شرکت نرم افزاری حضور دارند و نرم افزارهای مورد تایید و برگزیده به نمایش درآمده اند. کلیّت نرم افزار ها شامل بازی های رایانه ای، نرم افزار های کاربردی و نرم افزار های آموزشی است که با محوریت موضوعات اسلام، قرآن و سیره اهل بیت تولید شده اند و می توان گفت حدود هشتاد درصد تمام نرم افزارهای مذهبی تولید شده در کشور در این نمایشگاه عرضه شده است.
خیاطی با اشاره به اینکه بیشتر جوانان به رسانه های دیجیتال علاقمند هستند، بیان کرد: بیشتر مخاطبان بخش رسانه های دیجیتال جوانان و نوجوانان هستند. حداقل ابزاری که این گروه سنی برای انتشار و استفاده از رسانه های دیجیتال در اختیار دارند، تلفن همراه است و در این نمایشگاه تلاش کردیم تا توجه ویژه ای بر گروه های سنی کودک و جوانان داشته باشیم و نرم افزارهای مذهبی مورد نیاز آنها ارایه شده است.
معاون اجرایی بخش رسانه های دیجیتال نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن درباره شرکت های نرم افزاری حاضر در این نمایشگاه گفت: این موسسات، در تمام زمینه های نرم افزاری فعالیت دارند اما در این نمایشگاه تنها اجازه دارند نرم افزار های با محتوای مذهبی شان را ارائه دهند که در غرفه های مختلف با ارائه نرم افزارها روی کامپیوتر به شکلی که حاضران در نمایشگاه بتوانند با آنها آشنا شوند، آثارشان را به نمایش گذاشته اند.
خیاطی با بیان این مطلب که غرفه ها و نرم افزارهای برتر بخش رسانه های دیجیتال در پایان نمایشگاه معرفی می شوند، توضیح داد: در طول نمایشگاه استقبال مخاطبان و کیفیت نرم افزار ها را ارزیابی می کنیم و نرم افزار های برگزیده معرفی خواهند شد. به علاوه در طول روزهای برگزاری نمایشگاه قرار است تولیدات نرم افزاری فاخر مذهبی رونمایی شوند که به نوبت نام این نرم افزار ها اعلام خواهد شد.
معاون اجرایی بخش رسانه های دیجیتال نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن درباره غرفه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در بخش رسانه های دیجیتال قرار دارد، بیان کرد: در این بخش فعالیت های مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال معرفی می شوند که شامل نرم افزارهای برگزیده قرآنی، مذهبی و سیره اهل بیت است که طی چهار دوره نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال برگزیده شده اند.
خیاطی توضیح داد: در این غرفه همچنین شبکه ملی فرهنگ که برای انتشار محتوای منطبق بر فرهنگ ایرانی و اسلامی در کشور راه اندازی شده است نیز معرفی می شود.
او گفت: در این غرفه همچنین به علاقمندان روش ثبت موسسات و شرکت های رسانه دیجیتال آموزش داده می شود؛ به علاوه ثبت نام برای شرکت در نمایشگاه و جشنواره رسانه های دیجیتال در غرفه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال انجام می شود.
خیاطی همچنین از برگزاری کارگاه های آموزشی توسط غرفه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال خبر داد و گفت: در این کارگاه ها رسانه های دیجیتال را با بهره گیری از مسایل روز به مردم معرفی می کنیم که موضوعات آنها شامل «رسانه و دشمن شناسی»،«رسانه دیجیتال و ماه مبارک رمضان»،«احکام اسلام در فضای مجازی»،«جنگ نرم رسانه ای و راه کارهای مقابله با آن» و... است که هر روز بعد از نماز مغرب و عشا در فضای مقابل غرفه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برگزار می شود.
وی درباره چگونگی توزیع بروشور در نمایشگاه قرآن بیان کرد: سیاست مدیریت نمایشگاه اینگونه است که کتابچه جامع هر بخش چند روز یک بار منتشر و به روز شود و در اختیار شرکت کنندگان قرار گیرد به علاوه در پایان نمایشگاه هم کتاب نمایشگاه منتشر می شود. 
روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۰۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 5.0  (1 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500