• اخبار

نجفی سولاری: 5میلیارد رکورد اطلاعاتی از ایرانی ها توسط آمریا جمع آوری شده است

نجفی سولاری: 5میلیارد رکورد اطلاعاتی از ایرانی ها توسط آمریا جمع آوری شده است
حسن نجفی سولاری در برنامه طلوع شبکه 4سیما به مرور فضای مجازی در سالی که گذشت پرداخت و گفت: 5 میلیارد رکورد اطلاعاتی از ایرانی ها توسط آمریکا جمع آوری شده است

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه ها دیجیتال،  نجفی سولاری، مشاور وزیر و رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با تحلیل فضای مجازی در سالی که گذشت و بیان افشاگری جاسوسی های آمریکا توسط اسنودن، در برنامه طلوع شبکه 4سیما، گفت: 5 میلیارد رکورد اطلاعاتی از ایرانی ها توسط آمریکا جمع آوری شده است.

نجفی سولاری با تاکید بر سرعت بالا و افزایش حملات سایبری در جهان، آمار 32 درصدی حملات سایبری را تهدیدی جدی برای فضای مجازی عنوان کرد. وی خاطر نشان کرد: در هر یک ساعت 45 میلیون دلار از خودپردازهای بانک سرقت صورت می گیرد.

وی در ادامه بایان افزایش 60 برابری ارزش پول دیجیتال (Bit Coin) گفت: ارزش پول دیجیتال از حدود 13 دلار در ابتدای سا میلادی به 110 دلار رسید و تا آخر سال 2014 پیش بینی می شود هر سکه مجازی، 4000 دلار خواهد شد.

نجفی سولاری گفت: میزان بازدید از ویدئوها در فضای مجازی 69 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به افزایش سرقت‌ها و جرائم رایانه ای در فضای مجازی اظهار داشت: همه ی کشورها متحد شدند تا کنفرانس های متعددی را برای چالش های اقتصادی فرهنگی در فضای مجازی برگزار کنند.

نجفی در ادامه به افزایش مستمر جریان های انقلابی دینی در فضای مجازی اشاره و خاطرنشان کرد: اینترنت، فضای جهان گرایانه ای دارد که باعث شده از شبکه های اجنماعی برای کارهای ضد بشری استفاده شود. به عنوان مثال برخی از شبکه‌های اجتماعی، کارهای ضد بشری اسرائیلی ها را به مردم نشان می دهد.

وی با بیان افزایش انزجار جهانی مسلمانان از سلطه گران در فضای مجازی اضافه کرد: سال 92 را می توان سال افزایش ناراحتی و نگرانی و اظهار انزجار مسلمانان از آمریکا و سلطه گران که دست به اقدامات علیه مردم کشورشان می زنند، نامید.

مطالب ذکر شده گزیده ای از تحلیل فضای مجازی در سالی که گذشت توسط  نجفی سولاری در برنامه طلوع شبکه 4 سیما می باشد، برای دریافت فایل تصویری برنامه اینجا کلیک فرمایید.
روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500